20 25 25 18 25 16 25 23 0 0
1 3
25 23 24 26 12 25 22 25 0 0

Impel Gwardia - GCB Centrostal 3:2

Impel Gwardia Wrocław pokonał GCB Centrostal Bydgoszcz 3:2 (23:25, 24:26, 25:21, 25:19, 15:10) w meczu rozpoczynającym 12. kolejkę spotkań PlusLigi Kobiet. MVP meczu Katarzyna Jaszewska.

W wyjściowym składzie Impelu Gwardii znalazła się Anna Witczak, która miała przerwę z powodu kontuzji. Po pierwszej przerwie wrocławianki prowadziły 8:6. Następnie przewaga częściej należała do zespołu gości - 11:8, 14:10 i 23:20, choć w międzyczasie gwardzistki wyszły na prowadzenie 18:17.

W drugim secie wrocławianki również objęły prowadzenie 8:6. Po przerwie gospodynie nie popełniały błędów jak w pierwszej partii tylko kontynuowały dobrą grę i uzyskały przewagę 16:10. W końcówce impuls do dobrej gry Centrostalu dała Ewa Kowalkowska. Skończyła ona cztery ataki z pięciu jakie wykonała. Gospodynie popełniały błędy. Prowadziły one 21:16 i 23:20, ale przegrały. Anna Witczak zaatakowała w aut z piłki setowej, a w ostatniej akcji została zablokowana.

- Trzeba wygrać trzy sety, żeby zwyciężyć w meczu - mówił do swego zespołu trener Piotr Makowski w czasie przerwy przy stanie 5:1 dla Impelu Gwardii. Gospodynie prowadziły jeszcze 14:7 i zespół gości wyrównał na 15:15. Następnie Impel Gwardia uzyskał niewielką przewagę i spokojnie ją utrzymał. Czwarty set został już pewnie wygrany przez gwardzistki. W tie breaku wrocławianki od razu uzyskały wysoką przewagę - 6:2, 9:2. Ostatni punkt z zagrywki zdobyła Katarzyna Jaszewska, pieczętując w ten sposób swoją bardzo dobrą grę.

Joanna Kuligowska: Można powiedzieć, że limit szczęścia skończył nam się w drugim secie. Dwa pierwsze grałyśmy dobrze. W trzecim zaczęły się kłopoty z przyjęciem, brak kończącego ataku. Ten jeden punkt jest trochę na otarcie łez, dalej będziemy walczyć, żeby być w tej czwórce. W tygodniu na pewno przeanalizujemy ten mecz i wyciągniemy wnioski.

Katarzyna Mroczkowska: Bardzo się cieszymy z tego zwycięstwa. Wygrałyśmy z bardzo silnym zespołem. Mogłyśmy wygrać w trochę lepszym stosunku setów. Pierwsze dwie partie niestety odpuściłyśmy. Cieszy mnie to, że potrafiłyśmy się podnieść i w ostatnich trzech setach pokazać wolę walki i wygrać ten mecz. Rzadko udaje nam się wygrywać i zdobywać punkty z Bydgoszczą więc jest to podwójna radość.

Piotr Makowski
: Gwardia postawiła dziś bardzo trudne warunki, szczególnie w trzech ostatnich setach grały naprawdę bardzo dobrze. My ze względu na to, że nie mieliśmy własnej hali w ostatnim czasie trochę tułamy się po Polsce. W ostatnich setach troszeczkę zabrakło nam „prądu” szczególnie w czwartym i piątym. Gwardia grała tak dobrą siatkówkę, że trzeba pochwalić dobrą grę. A jeżeli przeciwnik nam nie pozwolił na wiele to nasza gra wyglądała nienajlepiej. Przebudziliśmy się w zasadzie dopiero w końcówce tie-breaka ale to było już za późno. Myślę, że musimy tutaj wrócić do gry środkiem. W ostatnim czasie graliśmy bez jednej środkowej, Monika wraca do grania ale kiedyś zdobywała dużo więcej punktów środkiem. Myślę, że jeśli to poprawimy to wrócimy do dobrej gry.

Rafał Błaszczyk
: Myślę, że kibice we Wrocławiu i wszyscy którzy byli obecni na sali oglądali świetny mecz i ten świetny mecz stworzyły bardzo dobre zawodniczki, które dzisiaj występowały po obu stronach siatki. Tak się składa, że najczęściej mecze, które rozgrywamy z Bydgoszczą mają taki a nie inny przebieg i to jest bardzo dobre dla siatkówki i naszych kibiców, że mogli takie dobre widowisko oglądać. Dlatego gratuluję nie tylko mojemu zespołowi, ale gratuluję również Centrostalowi postawy, zaangażowania i myślę, że absolutnie to nie jest przypadek, że zajmują tak wysokie miejsce w tabeli. Tak naprawdę przed tą kolejką tylko dwa punkty dzieliły Centrostal od zespołu który jest na trzecim miejscu czyli od Bielska. Pewnie gdzieś tam w swoich planach mają również to żeby zaatakować przed play offem jak najwyższe miejsce. My taki plan też mamy. Zrobiliśmy dzisiaj pierwszy malutki kroczek. Jest to ambitny plan, ale jeżeli zespół będzie po pierwsze grał z takim poświęceniem i zaangażowaniem jak robił to dzisiaj, jeżeli będzie wytrzymywał różne sytuacje i różne opresje tak jak zrobił to dzisiaj to jestem przekonany, że to o czym mówię jest w naszym zasięgu. Chcielibyśmy mieć jak najlepszą pozycję wyjściową przed play off i będziemy szukać punktów w każdym kolejnym meczu tak jak to czynimy od dobrych kilku kolejek.