Autor:red, fot. Grot Budowlani Łódź
  11.09.2023 godz. 11:37

SC Poczdam najlepszy w Memoriale Michała Cichego


W rozgrywanym w Łodzi turnieju poświęconym pamięci Michała Cichego, byłego trenera ŁKS Commercecon, najlepszy okazał się SC Poczdam, który wyprzedził trzy polskiej kluby. 

Michał Cichy zmarł nagle w maju ubiegłego roku w wieku 45 lat. W celu uczczenia jego pamięci zorganizowano Memoriał, w którym wystąpiły trzy zespoły z TAURON Ligi: ŁKS Commercecon, Grot Budowlani Łódź i #VolleyWrocław oraz SC Poczdam. W pierwszym dniu aktualne mistrzynie Polski, występujące bez Roberty Ratzke i Kamili Witkowskiej, przegrały z niemiecką drużyną 1:3, przegrywając dwa pierwsze sety na przewagi. Następnie Grot Budowlani nie dali szans #VolleyWrocław, zwyciężąjąc 3:0, a w trzeciej partii 25:8.

W niedzielnym spotkaniu o trzecie miejsce, najbardziej zaciętym w turnieju, ŁKS Commercecon przegrał z #VolleyWrocław 2:3. W łódzkim zespole zagrały m.in. pozyskane przed sezonem Aleksandra Dudek i Brazylijka Amanda Capos, zaś wśród rywalek Anna Lewandowska, Gabriela Ponikowska i Kinga Stronias. W finale SC Poczdam, który ma w składzie siatkarki z Serbii, USA i Finlandii, wygrał 3:1 z Grot Budowlanymi, w których dobrze zaprezentowały się nowe zawodniczki: Weronika Sobiczewska i Amerykanka Mackenzie May. W trzeciej drużynie poprzedniego sezonu brakowało dwóch reprezentantek swoich krajów: Any Bjelicy oraz Andrei Mitrovic.

MVP memoriału została Tara Taubner z SC Poczdam, a organizatorzy wyróżnili też: 

Najlepszą atakującą: Julię Szczurowską (#VolleyWrocław)

Najlepszą przyjmującą: Mackenzie May (Grt Budowlani)

Najlepszą środkową: Veronikę Dokić (SC Poczdam)

Najlepszą rozgrywającą: Raquel Lazaro (SC Poczdam)

Najlepszą libero: Justynę Łysiak (Grot Budowlani)

 

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...