Autor:https://budowlanilodz.pl, redakcja
  09.02.2023 godz. 15:08

Julia Kąkol z Grot Budowlanych Łódź: Mam nadzieję, że kolejne awanse przed nami


O rywalizacji z Gent, awansie do ćwierćfinału Pucharu CEV i następnym ligowym spotkaniu oficjalny portal Grot Budowlanych Łódź rozmawiał z atakującą Julią Kąkol.

Gratulacje! Czekaliśmy na awans, a teraz pozostaje nam czekać na kolejnego rywala w Pucharze CEV.

Czekamy na rywala. Jeszcze nie wiemy kto nim będzie. Mamy swoje typy, ale trzeba poczekać na ostateczne rozstrzygnięcia. Idzie nam całkiem dobrze. Wygrywamy i to jest najważniejsze. Chcemy więcej. Mam nadzieję, że kolejne awanse przed nami.

Czy oba spotkania z Gent miały podobny przebieg?

Myślę, że się trochę różniły. Grając u siebie nie byłyśmy zmęczone podróżą. Mecze domowe zawsze gra się lepiej. Funkcjonuje lepiej zagrywka, co było dobrze widać w tym spotkaniu. Zdobyłyśmy sporo punktów bezpośrednio serwisem. Natomiast w obu meczach to my miałyśmy przewagę i od początku do końca prowadziłyśmy grę. Najważniejsze, że udało się wygrać dwa razy po 3:0.

Cieszyć nas może wspólna gra zespołu. W meczu domowym zobaczyliśmy niemal wszystkie zawodniczki z kadry na boisku. Każda z Was wniosła swoją cegiełkę do gry.

Super, że każda miała okazję się zaprezentować i pokazać przed własną publicznością. Dla zawodniczek, które mają mniej okazji by grać ten mecz był fajną okazją. Każda zagrała bardzo dobrze więc brawa dla dziewczyn rezerwowych, że wyszły i pokazały na co je stać.

Brawo też dla Ciebie! Zostałaś wyróżniona po meczu. Taką Julkę pamiętamy z wcześniejszych występów w Budowlanych i taką chcemy oglądać dalej.

Muszę powiedzieć, że też tęskniłam za tym by zaprezentować się w dłuższym wymiarze na boisku. Teraz dostałam taką szansę. Bardzo się cieszę, że mogłam dać z siebie więcej niż zazwyczaj.

W piątek wracamy na ligowy parkiet. Gramy u siebie, a będzie to już trzecie spotkanie z opolankami w tym sezonie.

To na pewno będzie wymagające spotkanie. Środek tabeli jest dość ciasny. Między zespołami są małe różnice punktowe. To też będzie bardzo ważny mecz dla nas. One będą chciały się zrewanżować a my zrobimy wszystko by nie dopuścić do porażki. Czeka nas zacięty mecz. Mam nadzieję, że na naszą korzyść.

W meczu z Gent mogliście liczyć na wsparcie większej grupy kibiców.

Przyszło bardzo dużo kibiców. Z tego bardzo się cieszymy. Gra się zdecydowanie lepiej. Jest to dodatkowy bodziec dla nas. Mamy nadzieję, że na następnym meczu będzie podobnie.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...