Autor:Karolina Korbecka Fot. Monika Pliś / Developres BELLA DOLINA Rzeszów
  27.01.2023 godz. 00:54

Izabella Rapacz: Wiem, jaka jest moja rola w drużynie


- Jesteśmy wdzięczne trenerowi, że otrzymujemy szansę gry. Bardzo ważne jest to, że każda zawodniczka może zbierać doświadczenie na boisku - mówi Izabella Rapacz, najskuteczniejsza zawodniczka DEvelopresu BELLA DOLINA Rzeszów w meczu z OnlyBio Pałacem Bydgoszcz.

TAURON Liga: Po dłuższej przerwie miała pani okazję zagrać w podstawowym składzie Developresu i w meczu z OnlyBio Pałacem Bydgoszcz była pani najlepiej punktującą zawodniczką.

Izabella Rapacz, atakująca Developresu BELLA DOLINA Rzeszów: Zawsze jak się jest w kwadracie dla rezerwowych, to czeka się na swoją szansę. Cieszę się z tego, że mogłam w tym meczu pomóc drużynie i że wykorzystałam szansę.

TAURON Liga: Mimo niezbyt udanego początku meczu, kiedy musiałyście odrabiać już czteropunktową stratę do rywalek, potem rozkręciłyście się tak, że było to jednostronne spotkanie, z dużą przewagą Developresu w każdym elemencie.

- Po naszej stronie było na pewno więcej kontroli. Wszystko zaczynało się od zagrywki, którą kontrolowałyśmy i odrzuciłyśmy rywalki od siatki. Potem bardzo dobrze pracował nasz system blok-obrona. Grałyśmy skutecznie w ataku, więc wszystko rzeczywiście ładnie funkcjonowało.

TAURON Liga: W każdym z setów wychodziłyście w nieco innym ustawieniu, trener Antiga rotował składem, ale nie przeszkodziło to w wywalczeniu pewnego zwycięstwa.

Na pewno jesteśmy wdzięczne trenerowi, że otrzymujemy szansę gry. Bardzo ważne jest to, że każda zawodniczka może zbierać doświadczenie na boisku, a jako całość jesteśmy fajną drużyną.

TAURON Liga: Rola zmienniczki, jaką pełni pani w Developresie, jest czasem wyjątkowa trudna, bo ciągnie panią do gry. Czy też jest już pani przyzwyczajona do takiej roli?

Wiem doskonale jaka jest moja rola w tej drużynie. Jestem zawsze przygotowana na to, żeby wejść na boisko i jak najbardziej pomóc zespołowi. To jest właśnie moja rola.

TAURON Liga: Już we wtorek rozegracie ważny mecz Ligi Mistrzyń w Miluzie, który może wam zapewnić drugie miejsce w grupie.

- Zawsze każdy punkt w danym meczu jest ważny, a już zwłaszcza w Lidze Mistrzyń. Myślę, że czeka nas fajna podróż do Francji i liczę na to, że wygramy tam za trzy punkty.

TAURON Liga: W pierwszej rundzie nie miałyście większych problemów z pokonaniem francuskiego zespołu, ale na wyjeździe może być już trudniej, zwłaszcza, że rywalki będą chciały zrehabilitować się za słaby występ w Rzeszowie.

- Na ten pierwszy mecz z Miluzą byłyśmy bardzo dobrze przygotowane. W rewanżu we Francji będziemy się starały żeby zagrać jeszcze lepiej.

TAURON Liga: Tuż po powrocie z Francji rozegracie wyjazdowy mecz w Tarnowie, a w TAURON Lidze co kolejka walczycie równolegle z ŁKS-em Commercecon Łódź żeby nie stracić punktu, a nawet seta, co może mieć znaczenie dla układu tabeli.

- To jest bardzo ważne. Istotna jest także dolna część tabeli, bo grając w rundzie play-off zawsze lepiej jest być rozstawionym i grać z teoretycznie niżej notowanym zespołem. Z jednej strony, pilnujemy więc swojego miejsca w tabeli i chcemy być jak najwyżej, a z drugiej strony, zobaczymy co się będzie działo w dolnej części i z kim zagramy w pierwszej rundzie play-off.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...