Autor:jk, Fot. Grot Budowlani Łódź
  24.11.2022 godz. 00:08

Jedna niespodzianka w TAURON Pucharze Polski


Zakończyła się szósta runda TAURON Pucharu Polski 2023. W walce o trofeum zostało już osiem zespołów, które na początku stycznia zagrają w ćwierćfinale. Wśród nich jest jeden pierwszoligowiec.

Za nami ostatnie już rozstrzygnięcia w rywalizacji 1/8 rundy TAURON Pucharu Polski 2023. W większości spotkań wygrały faworytki. Jako ostatnie mecze wygrały kluby z Radomia i Polic. Oba spotkania zakończyły się wynikiem 3:0. Dwa tygodnie temu ełkaesianki, które w lidze są niepokonane, bez problemów w trzech setach (do 18, 19 i 15) pokonały beniaminka TAURON Ligi Roleski Grupę Azoty Tarnów.

Jako zespół zagrałyśmy świetny mecz. Jestem zadowolona z tego spotkania, utrzymałyśmy koncentrację, co nie było łatwe, bo rywalki od początku setów zaczynały naprawdę mocno grać – podsumowała spotkanie Zuzanna Górecka, przyjmująca łódzkiej drużyny.

Wrocławianki, które początku TAURON ligi nie zaliczą do udanych (przegrały wszystkie cztery spotkania), w TAURON Pucharze Polski bez większych problemów zwyciężyły IŁ Capital Legionovię Legionowo.

Była to ciężka przeprawa, bo nasze rywalki tworzą młody zespół, który nie miał w spotkaniu z nami nic do stracenia. Dziewczyny naprawdę dobrze broniły, jednak to my obróciłyśmy wynik tego meczu na swoją korzyść – mówiła po spotkaniu Dominika Witowska, środkowa #Volleya Wrocław.

Drugi zespół z Łodzi – Grot Budowlani w pięciu setach pokonał UNI Opole. Nie było to łatwe spotkanie dla podopiecznych Michała Biernata, bowiem jak przyznała Monika Fedusio, MVP spotkania 1/8 finału Pucharu Polski, początek sezonu w ich wykonaniu nie był udany:

Po dwóch przegranych meczach w lidze nastroje były nie najlepsze. Wiedziałyśmy, że musimy się spiąć na spotkanie w TAURON Pucharze Polski. Pierwszy set wyszedł nam fajnie. W drugim zabrakło koncentracji i determinacji w ataku. W efekcie przegrałyśmy dwa sety, lecz cieszę się, że dobrze weszłyśmy w czwartą partię i doprowadziłyśmy do piątej.

Rzeszowianki jak przystało na faworytki całego sezonu i zdobywczynie Superpucharu Polski okazały się lepsze od OnlyBio Pałac Bydgoszcz, choć i one musiały mocno się zmobilizować, aby odnieść to zwycięstwo.

Niespodzianką z pewnością jest porażka BKS Bostik Bielsko-Biała, które po zaciętej walce uległo ITA TOOL Stal Mielec. Podopieczne Bartłomieja Piekarczyka, które w lidze radzą sobie ze zmiennym szczęściem, nie były w stanie sprostać liderkom I Ligi Kobiet, wygrywając tylko pierwszego seta. Trzy kolejne należały do mielczanek, w szeregach których występują znane z ekstraklasy m.in. Sylwia Kucharska, Emilia Mucha czy Sonia Kubacka.

Wyniki 1/18 TAURON Pucharu Polski:

LOS Nowy Dwór Mazowiecki – Grupa Azoty Chemik Police 0:3

Trans-Ann Płomień Sosnowiec - MOYA Radomka Lotnisko Warszawa-Radom 0:3

MKS SAN-Pajda Jarosław – Energa MKS Kalisz 0:3

Grot Budowlani Łódź – UNI Opole 3:2

ŁKS Commercecon Łódź - Roleski Grupa Azoty Tarnów 3:0

IŁ Capital Legionovia Legionowo - #VolleyWrocław 1:3

ITA TOOLS Stal Mielec – BKS Bostik Bielsko-Biała 3:1

Developres BELLA DOLINA Rzeszów – OnlyBio Pałac Bydgoszcz 3:1

Ćwierćfinałowe spotkania zostaną rozegrane 4 stycznia 2023 roku, a Final Four zaplanowany jest na 1 i 2 kwietnia 2023. Oto pary ćwierćfinałowe:

Grupa Azoty Chemik Police – MOYA Radomka Lotnisko Radom

Grot Budowlani Łódź – Energa MKS Kalisz

ŁKS Commercecon Łódź - #VolleyWrocław

ITA TOOLS Stal Mielec – Developres BELLA DOLINA Rzeszów

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...