Autor:pah
  07.03.2022 godz. 19:21

Poniedziałek z TAURON Ligą: UNI Opole - Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:2


Siatkarki UNI Opole pokonały Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:2. Nagrodę dla MVP otrzymała Regiane Bidias.

Już w pierwszym secie bydgoszczanki pokazały, że nie można ich lekceważyć. Od stanu 8:7 dla miejscowych zdobyły cztery punkty z rzędu i wyszły na prowadzenie. To był przełomowy moment tej partii, bo ekipa Pałacu nie oddała już prowadzenia do samego końca. Po ataku Leticii Hage przyjezdne odskoczyły na pięć punktów (17:22). Miejscowe obroniły wprawdzie trzy piłki setowe, ale po bloku Pauliny Majkowskiej Polskie przetwory Pałac wygraly pierwszą partię 25:22.

Ta wygrana dałą bydgoskiej drużynie przede wszystkim więcej pewności siebie, bo w drugiej partii panowały zdecydowanie i wygrały 25:18. Bardzo dobrze grała atakująca Majka Szczepańska-Pogoda, ale nie tylko, bo na tle opolanek cała drużyna z Bydgoszczy prezentowała się lepiej - od rozgrywającej Pauliny Bałdygi po libero Magdalenę Saad. U gospodyń dobry poziom trzymała właściwie tylko libero Adriana Adamek.

Trzeci set toczył się, jak roller coaster - gospodynie prowadziły już 16:12, a po siedmiu kolejnych akcjach było już... 16:19. Zespół z Bydgoszczy zmierzał po wygraną 3:0, ale ekipa UNI Opole nie odpuszczała i to tym razem ona zanotowała serię wygranych punktów - od 16:19 do 21:19. Tym razem drużyna z Bydgoszczy nie odwróciła już przebiegu gry i to zespół UNI wygrał tę partię 25:21,

Jeszcze w połowie czwartej partii był remis 14:14, ale z każdą pilką to miejscowe prezentowały się lepiej, które zbudowały sobie czteropunktową przewagę (19:15). Trzy punkty z rzędu utrzymały na powierzchni w tym secie ekipę z Bydgoszczy, ale nie na długo. Skuteczny atak Regiane Bidias, a za chwilę blok Gabrieli Makarowskiej sprawiły, że opolanki znów odskoczyły i wygrały tę partię 25:21. I o wyniku meczu musiał zdecydować tie-break. 

W nim lepsza była już drużyna z Opola, choć zaraz po zmianie stron był jeszcze remis 8:8. Do końca tej partii zespół z Bydgoszczy zdobył jednak tylko cztery punkty, ale w kotnekście walki o utrzymanie ten punkt z pewnością będzie bardzo cenny.

Relacja punkt po punkcie: https://www.tauronliga.pl/games/id/1101592.html#pktvspkt

Statystyki: https://www.tauronliga.pl/games/id/1101592.html#stats

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...