Autor:redakcja
  09.10.2021 godz. 15:00

Sobota z TAURON Ligą: BKS BOSTIK Bielsko-Biała - Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 0:3

BKS BOSTIK Bielsko-Biała przegrał z Polskimi Przetworami Pałacem Bydgoszcz 0:3 (20:25, 23:25, 23:25) w meczu trzeciej kolejki TAURON Ligi. MVP Magdalena Saad.

Dwa pierwsze spotkania BKS BOSTIK Bielsko-Biała rozegrał na wyjeździe przegrywając 2:3 w Rzeszowie, oraz 0:3 w Policach. Warto dodać, że były to spotkania z wicemistrzyniami i mistrzyniami Polski. Drużyna z Bydgoszczy w poprzednim sezonie zajęła 9. miejsce, a w tym sezonie, podobnie jak bielszczanki, rozgrywki rozpoczęła od dwóch porażek – 0:3 z E.LECLERC MOYA Radomka Radom oraz 2:3 z IŁ Capital Legionovią Legionowo.

Z racji gry przed własną publicznością bielszczanki były faworytkami. Wynik 0:3 dla zespołu gości zaskakuje, choć nie oddaje tego co działo się na boisku. Było dużo walki i emocji. W pierwszym secie mieliśmy m.in. wynik 13:13. Trwała wymiana siatkarskich ciosów. W końcówce akcje Bokan i jej trudna zagrywka przyniosły bydgoszczankom sporo korzyści i prowadziły one 23:19. Ostatni punkt zdobyła Polak-Balmas.

Polak-Balmas zakończyła również drugiego seta, który podobnie jak następny, był wyrównany. Rozpoczął się od prowadzenia gospodyń 4:1. Polskie Przetwory Pałac wyrównały na 8:8. Później mieliśmy jeszcze wyniki 14:14 oraz 18:18. Bydgoszczanki uzyskały przewagę, bielszczanki goniły.

W trzecim lepiej wystartowały podopieczne trenera Piotra Mateli. BKS BOSTIK wyrównał i znowu oglądaliśmy twardą walkę, którą zakończyła Hage, która w całym spotkaniu zdobyła 12 pkt.