Autor:redakcja
  28.01.2024 godz. 15:13

MOYA Radomka kontynuuje zwycięską serię


- Chcemy pokazać, że ten wynik nie był przypadkiem - mówił Jakub Głuszak po wyjazdowej wygranej MOYA Radomki Radom z Grupą Azoty Chemikiem Police 3:2. I jak na razie jego podopieczne kontynuują zwycięską serię. W sobotę w meczu siedemnastej kolejki TAURON Ligi pokonały KGHM #VolleyWrocław 3:0.

- Zdawaliśmy sprawę, że po zwycięstwie nad Policami oczy sympatyków siatkówki będą w tej kolejce skierowane w naszą stronę i będzie zadawane pytanie jak sobie poradzimy z presją. Na barkach naszych zawodniczek był spory ciężar i zespół zdał egzamin. Wytrzymał napięcie - podkreślił trener MOYA Radomki, Jakub Głuszak.

Mecz MOYA Radomka - KGHM #VolleyWrocław cieszył się sporym zainteresowaniem widzów i ci co przyszli do hali nie żałowali. - Spotkanie było ciekawe pełne długich wymian i efektownych obron. Czasem musieliśmy szukać rozwiązań na wysokich piłkach i zespół był skuteczny w swoich poczynaniach. W końcówkach ograniczyliśmy błędy do minimum - chwalił swoje podopieczne radomski szkoleniowiec.

MVP meczu, podobnie jak w spotkaniu radomianek w Policach, została Angelika Gajer. Jest to obecnie jedyna rozgrywające w radomskim zespole, która bardzo dobrze wywiążała się ze swojej roli.

- W tygodniu sporo rozmawiamy i Angelika świetnie przyswaja informacje oraz skutecznie je na boisku realizuje - powiedział Jakub Głuszak i dodał, że "jego zespół walczy o jak najwyższe miejsce w tabeli i możliwość gry w europejskich pucharach, na co czekają kibice radomscy."

W tabeli TAURON Ligi MOYA Radomka zajmuje szóśte miejsce z 24 pkt. Siódme jest UNI Opole 23. Ósma Energa MKS Kalisz notuje już większą, 9-punktową stratę do podopiecznych trenera Głuszaka, które w następnym meczu zagrają w Opolu i nikomu nie trzeba tłumaczyć jak ważne to będzie spotkanie dla obu drużyn.POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...