Autor:PAH
  27.09.2023 godz. 17:12

Mecz o AL-KO Superpuchar Polski im. Andrzeja Niemczyka w łódzkiej Sport Arenie!


To będzie okazja na pierwsze trofeum w tym sezonie! 25 października w Łodzi odbędzie się mecz o AL-KO Superpuchar Polski im. Andrzeja Niemczyka w piłce siatkowej kobiet, w którym mistrz Polski, ŁKS Commercecon Łódź, zmierzy się ze zdobywcą TAURON Pucharu Polski, Grupą Azoty Chemikiem Police. Rozpoczęła się właśnie sprzedaż biletów na to niepowtarzalne widowisko, w którym zagrają cztery biało-czerwone siatkarki, które wywalczyły ostatnio awans na igrzyska olimpijskie!

Zwycięzcy dwóch najważniejszych rozgrywek w sezonie 2022/2023 – TAURON Ligi i TAURON Pucharu Polski – zagrają w Sport Łódź Arenie, w której na co dzień swoje spotkania rozgrywają siatkarki ŁKS Commercecon i Grota Budowlanych Łódź. Mecz rozpocznie się 25 października o godz. 18.30.

Link do sprzedaży biletów na AL-KO Superpuchar Polski

– Mecze o AL-KO Superpuchar Polski każdego roku wzbudzają wielkie emocje, bo są pierwszą próbą sił najmocniejszych drużyn. Poza tym zawsze rozgrywane są na początku sezonu, a wiadomo, że nic tak nie podnosi pewności siebie, jak ważne zwycięstwo. Cieszę się, że zagramy w Łodzi w hali mistrzyń Polski, tak samo, jak było to rok temu, gdy o AL-KO Superpuchar drużyny zagrały w Szczecinie, gdzie swoje domowe spotkania rozgrywa Grupa Azoty Chemik Police – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. Sponsorem tytularnym meczu jest firma AL-KO, producent innowacyjnych urządzeń do pielęgnacji ogrodów.

Historia meczów o Superpuchar Polski siatkarek sięga 2005 roku, gdy w Szamotułach drużyna Centrostal Focus Park Bydgoszcz wygrała z Grześkami Kalisz 3:2. Od tego czasu tylko raz – w 2016 roku – mecz o Superpuchar nie został rozegrany, a od trzech lat pierwsze trofeum sezonu trafia zawsze w ręce Grupy Azoty Chemika Police. Właśnie policzanki, do spółki z Grotem Budowlanymi Łódź, mają na swoim koncie najwięcej Superpucharów, bo obie te drużyny wygrały po trzy trofea. Tegoroczny rywal polickiego zespołu, ŁKS Commercecon, tylko raz zagrał o Superpuchar, gdy w 2019 roku w Kaliszu przegrał z policzankami 0:3.

Rozgrywki TAURON Ligi ruszają w pierwszy weekend października – ŁKS Commercecon rozpocznie sezon od derbów Łodzi z Grotem Budowlanymi, a Grupa Azoty Chemik rozpocznie sezon od wyjazdowego starcia z beniaminkiem rozgrywek, ITA TOOLS Stalą Mielec. Mecz o AL-KO Superpuchar Polski im. Andrzeja Niemczyka w Łodzi będzie ich pierwszym starciem w tym sezonie, bo spotkanie TAURON Ligi pomiędzy Grupą Azoty Chemikiem Police, a ŁKS Commercecon zaplanowane jest dopiero w połowie listopada, w ramach szóstej kolejki.

Ceny biletów:

I kategoria: 50 zł

II kategoria: 40 zł

III kategoria: 30 zł

Bilet rodzinny (2 dorosłych + 2 dzieci):

I kategoria: 160 zł

II kategoria: 120 zł

III kategoria: 80 zł

Bilety dla grup zorganizowanych (powyżej 10 osób) od 15 zł.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...