Autor:Kamil Składowski, fot. PLS
  16.08.2023 godz. 11:06

#VolleyWrocław triumfuje w Gdańsku, znamy najlepsze drużyny PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki


Kapitalna atmosfera, dobrze bawiący się kibice i dominatorki z Wrocławia. #VolleyWrocław grał we wszystkich dotychczasowych finałach PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki i po raz trzeci sięgnął po złote medale. W decydującym starciu pokonał widowiskowo grającą ekipę Grupy Azoty Chemika Police.

Ten wyjątkowy turniej, w którym czteroosobowe drużyny grają na piasku wymyślono w 2020 roku, gdy z powodu pandemii rozgrywki ligowe zostały zakończone wcześniej i nie było wiadomo, czy nowy sezon halowy się rozpocznie. Mimo że normalność w sporcie wróciła, turniej pozostał i co roku zaczyna sezon, wywołując nie mniejsze emocje niż spotkania ligowe. Czwarta jego edycja rozpoczęła się w sobotę, medale rozdano we wtorek.

– Po raz kolejny stworzyliśmy dobre warunki do promocji TAURON Ligi w nowym środowisku, w letniej i przyjaznej atmosferze – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki. – Widać było po atmosferze panującej wokół boiska, że kibice świetnie się bawią i chcą dopingować nasze kobiece drużyny. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten projekt, naszym sponsorom i partnerom, a także Telewizji Polsat, która pokazała wszystkie mecze na swoich sportowych antenach. Już teraz zapraszam na męską część, która w tym samym miejscu rozpocznie się w najbliższy czwartek 17 sierpnia – dodaje.

 Mecze rozgrywano na Energa Stadionie Letnim tuż przy gdańskim molo Brzeźno, a po trzech dniach walki do fazy pucharowej awansowały: Grot Budowlani Łódź, OnlyBio Pałac Bydgoszcz, UNI Opole, Grupa Azoty Chemik Police, #VolleyWrocław, BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała, Energa MKS Kalisz i beniaminek TAURON Ligi – ITA TOOLS Stal Mielec. Najlepiej prezentowały się i miały najwyższą odporność na upał i zmęczenie – we wtorek półfinaliści rozegrali po trzy spotkania – ekipy z Wrocławia i Polic. Ta pierwsza to żadna niespodzianka, #VolleyWrocław zagrał bowiem we wszystkich dotychczasowych finałach PreZero Grand Prix PLS. W wielkim finale dotychczasowe dominatorki PreZero Grand Prix wyszły na prowadzenie 1:0, w drugim secie trwała walka punkt za punkt, ale to mistrzynie wygrały kluczowy mecz 2:0. – Uwielbiamy ten turniej, niech się odbywa co roku, a my możemy przyjeżdżać nad polskie morze i wygrywać – cieszył się po spotkaniu Jacek Grabowski, prezes #VolleyWrocław, a MVP turnieju Agata Wawrzyńczyk dodała: – Cieszymy się z sukcesu, dziś było naprawdę ciężko. Dałyśmy radę jako drużyna, na boisku było nas sporo do cieszenia się. Na szczęście zamknęłyśmy to spotkanie w dwóch setach, bo nie wiem jakby wyglądał trzeci set.

W walce o brąz lepsze okazały się siatkarki UNI Opole, które 2:0 pokonały BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała. – Nie można było wybrać lepszego miejsca na ten finał, w Gdańsku było cudownie, panowała fantastyczna atmosfera – cieszyła się z medalu MVP meczu o brąz Justyna Czupryniak z UNI Opole.

Sponsorem tytularnym cyklu turniejów siatkówki plażowej "PreZero Grand Prix PLS 2023" jest firma PreZero.

 Złoty #VolleyWrocław grał w składzie: 7. Aleksandra Stadnik, 8. Magdalena Saad, 10. Agata Wawrzyńczyk, 11. Adrianna Szady, 15. Agnieszka Wołoszyn, 17. Aleksandra Chyła, 19. Kinga Legieta, 33. Kinga Stronias.

Wyniki PreZero Grand Prix PLS 2023 (Stadion Letni Gdańsk, 15.08):
Ćwierćfinały: OnlyBio Pałac Bydgoszcz – BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała 1:2,
Grupa Azoty Chemik Police – Energa MKS Kalisz 2:0, #VolleyWrocław – ITA TOOLS Stal Mielec 2:1, UNI Opole – Grot Budowlani Łódź 2:1; Półfinały: BKS BOSTIK ZGO – Grupa Azoty Chemik 0:2, #VolleyWrocław – UNI Opole 2:0; Mecz o 3. miejsce: BKS BOSTIK ZGO – UNI Opole 0:2; Finał: Grupa Azoty Chemik – #VolleyWrocław 0:2.

Pełne wyniki: https://www.tauronliga.pl/summerCup/s/games.html

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...