Autor:Rafał Myśliwiec, Fot. Monika Pliś/Developres BELLA DOLINA Rzeszów
  21.04.2023 godz. 09:55

Wielki siatkarski weekend na Podpromiu. Stephane Antiga: Będzie ciekawie


W piątek Developres BELLA DOLINA zmierzy się z pierwszym meczu półfinałowym fazy play-off TAURON Ligi z Grot Budowlanymi Łódź. Dzień później ŁKS commercecon podejmie BKS Bostik Bielsko-Biała. Rywalizacja toczy się do dwóch wygranych.

Wszyscy oczekiwali, że przeciwnikiem ekipy z Rzeszowa w walce o awans do finału, będzie Grupa Azoty Chemik Police, obrońca mistrzowskiego tytułu i świeżo upieczony zdobywca TAURON Pucharu Polski. – To tylko pokazuje, że w tym momencie Budowlani grają lepiej – mówi Stephane Antiga, szkoleniowiec Developresu BELLA DOLINA. – Chemik wygrał Puchar Polski, a później miał tylko dwa dni, tak jak my, do meczu play-off, a nie jest łatwo od razu grać. My w pierwszym meczu z Wrocławiem mieliśmy problemy. Chemik nawet jak wygrał ten drugi mecz w Łodzi, to i tak grał pod presją, a Budowlani po prostu zagrali lepiej. Zespół z Łodzi jest regularny i bardzo dobry w tym okresie i nie ma znaczenie, że był niżej notowany w rundzie zasadniczej. Nie jest łatwo utrzymać formę, bo dochodzą podróże i to długie. Jak się gra do dwóch wygranych, możliwe są niespodzianki - uważa.

W rundzie zasadniczej Developres BELLA DOLINA dwukrotnie pokonał Grot Budowlanych 3:1.

Wygraliśmy, ale nie było łatwo. W tym sezonie wygraliśmy też, i to trzy razy, z Chemikiem, który ma większych potencjał, więc teoretycznie jesteśmy lepsi - dodaje Antiga, którego zespół w spokoju i komplecie przygotowuje się do półfinałowej rywalizacji. - Było trochę więcej teraz czasu, żeby ustabilizować formę, a i zespół miał też dwa dni wolnego, co było ważne. Pracowaliśmy mocno, przygotowywaliśmy się pod kątem rywalek, żeby wiedzieć, jakie są największe atuty Budowlanych. Na pewno dziewczyny mogły się zregenerować i do półfinału przystąpią na świeżości. Był czas na przygotowania, a do tego plan jest idealny, bo zaczynamy meczem u siebie – dodaje szkoleniowiec wicemistrzyń Polski.

Antiga komplementuje zespół z Łodzi: - Melis Durul i Monika Fedusio to najważniejsze opcje w ataku Budowlanych i dwie najbardziej skuteczne zawodniczki. Musimy je zatrzymać – uważa trener Developresu BELLA DOLINA. – Atak jest ich największym atutem, co pokazali w meczach z Chemikiem, gdzie bardzo dobrze radzili sobie z na skrzydłach z wysokim blokiem Brakocevic i Korneluk. Durul z pierwszej linii bardzo dużo atakuje, a Fedusio z lewego skrzydła również sporo. Budowlani potrafią też bardzo dobrze blokować i zagrywać. Budowlani już osiągnęli bardzo fajny wynik, są w półfinale. Na pewno będą ryzykować na zagrywce, co oczywiście będzie się wiązać z większą ilością błędów. Musimy być naprawdę przygotowani, żeby przyjmować szybkie, płaskie zagrywki. Musimy też sami zagrywać dobrze. Wiemy, co mamy robić w tym elemencie, bo jak zagramy dobrze, to nie będą mieli zbyt wielu opcji w ataku – uważa Antiga.

W weekend w hali na Podpromiu zagości siatkówka na najwyższym poziomie, bowiem w sobotę i niedzielę półfinałową rywalizację w PlusLidze będzie toczyć Asseco Resovia, której rywalem jest Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. - Na pewno kibice dopiszą bo mecze zapowiadają się bardzo interesująco. Asseco Resovia zakończyła rundę zasadniczą na pierwszym miejscu ale gra z ZAKSĄ, która ma szansę po raz trzeci z rzędu wygrać Ligę Mistrzów. Będzie bardzo ciekawie i nie wiem, kto jest faworytem, ale będzie na pewno ciekawie – kończy trener Stephane Antiga.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...