Autor:Rafał Myśliwiec, Fot. Monika Pliś/Developres BELLA DOLINA Rzeszów
  15.01.2023 godz. 23:37

Są mecze, gdy głowa chce, ale nie wychodzi


- Musimy przełknąć tę porażkę wrócić do pracy i w kolejnym spotkaniu zrewanżować się Developresowi - zapowiada Katarzyna Połeć z Grupy Azoty Chemika Police.

TAURONLIGA.PL: Chyba odczuwa pani duże rozczarowanie po meczu w Rzeszowie?

Katarzyna Połeć, środkowa Grupy Azoty Chemika Police: To był bardzo ciężki mecz. Zdawałyśmy sobie sprawę, że Developres nie odda nam łatwo żadnego punktu i każdy będzie mocno wyszarpać. Były w naszej grze przestoje, czasami zdarzają się takie mecze. Musimy przełknąć tę porażkę wrócić do pracy i w kolejnym spotkaniu zrewanżować się Developresowi.

TAURONLIGA.PL: Ann Kalandarze dawała się wam mocno we znaki zagrywką, ciężko było ją zatrzymać także w ataku. W Chemiku brakowało takiej postaci, która pociągnęłaby zespół.

Kalandadze rozegrała bardzo dobry mecz, czego się nie dotknęła, zamieniała w punkt. Chciałyśmy, walczyłyśmy, tylko po prostu nam nie szło. Zdarzają się takie mecze, że głowa chce, ale po prostu nie wychodzi.

TAURONLIGA.PL: Może na waszą postawę wpłynęła podróż ze Stambułu, gdzie rozgrywałyście mecz Ligi Mistrzyń?

Nie chcę w żaden sposób nas tłumaczyć. Myślę, że w okresie, w jakim są wszystkie drużyny. Każdy jest zmęczony. Na pewno gdzieś tam odczuwamy zmęczenie, ale wychodzimy na boisko i zapominamy o tym wszystkim, że już tydzień nie było nas w domu, i walczymy. Zdajemy sobie sprawę, gdzie jesteśmy i z kim musimy grać.

TAURONLIGA.PL: Dawno już w rywalizacji obu zespołów nie było aż tak jednostronnych setów. Większość meczów kończyła się tie-breakami.

Czasami po prostu musi się trafić taki mecz. Jestem pewna, że to był pierwszy i ostatni w naszym wykonaniu, bo znam zespół bardzo dobrze. Zrobimy wszystko, żeby to się już nie powtórzyło.

TAURONLIGA.PL: Meczem w Rzeszowie zakończyłyście pierwszą rundę. Jaka ona była dla pani zespołu?

Jest trochę niedosytu... Była to trochę szalona runda, jeżeli można to tak nazwać. Dużo się nauczyłyśmy i jestem przekonana, że do rundy rewanżowej wejdziemy bogatsze.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...