Autor:red
  23.11.2022 godz. 00:06

Drużyna 4. kolejki TAURON Ligi


Ile w sporcie znaczy szczęście, albo pech, przekonuje się BKS Bostik Bielsko-Biała. Przed sezonem z zespołu odeszły dwie najlepsze zawodniczki, a przed spotkaniem z ich nowym klubem, wypadły ze składu dwie kolejce. Jakby tego było mało, znakomicie spisała się Gabriela Orvosova, pogrążyła swoje byłe koleżanki.

Tylko jeden mecz trwał dłużej niż trzy sety, mimo że się na to nie zanosiło, bo Grot Budowlani Łódź prowadzili w Opolu 2:0. UNI odrobiło straty, ale w tie-breaku łodzianki były lepsze. Na najlepszą zawodniczką spotkania wybrano libero Justynę Łysiak, pewną w przyjęciu i znakomitą w obronie. To kolejna zawodniczka grająca na tej pozycji, wyróżniona w tym sezonie - wcześniej taki zaszczyt spotkał Aleksandrę Szczygłowską z Developresu BELLA DOLINA Rzeszów. Jej zmienniczą w naszej drużynie jest Agnieszka Adamek z MOYA Radomki Lotnisko Radom, która zastąpiła w wyjściowym składzie Krystynę Strasz i zagrała doskonale.

O pierwszeństwo wśród rozgrywających rywalizowały Katarzyna Wenerska z Developresu i Madison Bugg z Radomki. Reprezentantka Polski jest w podstawowym składzie, bo do dobrego rozegrania dołożyła trudną zagrywkę, przy której jej drużyna zdobywała seriami punkty. Atakującą jest jej koleżanka klubowa Orvosova, która przeciwko swojemu poprzedniemu klubowi zagrała inteligentnie. Wiele punktów - z 22 - zdobyła używając sprytu zamiast siły. W odwodzie jest Aleksandra Rasińska z Energi MKS Kalisz, MVP meczu z IŁ Capital Legionovią.

Para przyjmujących to nadzieje polskiej siatkówki. Martyna Czyrniańska, najlepsza zawodniczka meczu Grupy Azoty Chemika Police z Roleski Grupą Azoty Tarnów, zdobyła 16 punktów i - co ważne - nie popełniła żadnego błędu w przyjęciu. Murek miała długą przerwę z powodów zdrowotnych, ale błyskawicznie wróciła do formy. Jej niesamowita energia na boisku udzieliła się koleżankom, które efektownie pokonały #Volley Wrocław.

Wśród środkowych mieliśmy kłopot bogactwa. Postawiliśmy na Aleksandrę Grykę z ŁKS Commercecon, MVP spotkania z OnlyBio Pałacem Bydgoszcz (83 proc. w ataku i 4 bloku) oraz Dominikę Sobolską-Tarasovą z Grot Budowlanych (13 pkt. i 3 bloki). Nie gorsze były Justyna Łukasik z Radomki (14 pkt. i 71 proc. skuteczności w ataku) oraz Klaudia Alagierska-Szczepaniak z ŁKS Commercecon (5 bloków).

Zostały jeszcze dwie przyjmujące, jako alternatywa dla Czyrniańskiej i Murek. Pierwszą jest Samara Rodrigues De Almeida, która w efektownym stylu przypomniała się kibicom w Radomiu, a także Zuzanna Górecka z ŁKS Commercecon, prezentująca reprezentacyjną formę.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...