Autor:Redakcja, fot. ŁKS Commercecon
  01.05.2022 godz. 17:46

Mecze o brązowy medal TAURON Ligi: ŁKS Commercecon – Grot Budowlani 3:0


Derby Łodzi rozstrzygną, która z drużyn zajmie trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej. Emocji z pewnością nie zabraknie. W pierwszym meczu zdecydowanie lepszy ŁKS, który zwycięża w trzech setach.

Statystyki meczu: https://www.tauronliga.pl/games/id/1101963.html#stats

Obie drużyny zagrały w najmocniejszych składach, jednak bardziej doświadczone siatkarki wypunktowały młody zespół Grota. Swoje punkty zdobywała Valentina Diouf (19 punktów, 14 na 33 w ataku plus trzy punktowe bloki i dwa asy), sporo punktów dorzuciły środkowe – Kamila Witkowska i Klaudia Alagierska – bo 20. Po drugiej stronie najrówniej prezentowała się Weronika Centka – zdobyła 11 punktów (8 na 11 w ataku!). Zawiodła atakująca Ana Cleger, która skończyła zaledwie 3 z 18 ataków i skończyła swój udział w meczu z bilansem minus trzy.

Zacięta walka w końcówce dotyczyła tylko trzeciego seta, w którym ŁKS wygrał 27:25 – w ostatniej akcji zatrzymana została Monika Fedusio. W rywalizacji do trzech zwycięstw ŁKS objął prowadzenie 1-0, kolejny mecz w Łodzi już w najbliższy czwartek (początek godz. 20.30).

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...

Newsletter

Sponsor tytularny
Sponsor
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
Sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy