Autor:redakcja
  14.04.2022 godz. 16:42

Czwartek z TAURON Ligą: UNI Opole - BKS BOSTIK Bielsko-Biała 0:3


UNI Opole przegrało z BKS BOSTIK Bielsko-Biała 0:3 (24:26, 31:33, 24:26) w meczu play off o siódme miejsce. MVP Martyna Borowczak. Rywalizacja toczy się na dystansie dwóch spotkań. W razie remisu decydować będzie tzw. złoty set.

Mimo bardzo dobrej postawy bielszczanek w meczach ćwierćfinałowych, górą z tych starć wyszedł faworyt Developres BELLA DOLINA Rzeszów. Drużyna z Bielska-Białej pokazała się jednak z bardzo dobrej strony, co stawia ją w roli faworyta w rywalizacji z UNI Opole. W fazie zasadniczej oba zespoły zagrały ze sobą dwukrotnie. W Opolu 3:1 wygrały siatkarki UNI, w Bielsku-Białej lepiej poradziły sobie zawodniczki trenera Bartłomieja Piekarczyka, które zwyciężyły 3:1.

W ćwierćfinale opolanki przegrały z Grupą Azoty Chemikiem Police. Warto zauważyć, że po rundzie zasadniczej BKS BOSTIK Bielsko-Biała zajmował siódme, a opolanki ósme miejsce. Czy w takiej kolejności obie drużyny zakończą zmagania w tym sezonie? Wszystko rozstrzygnie się na boisku.

Losy wszystkich setów rozstrzygały się w końcówkach. Wynik 0:3 sugerowałby pewne zwycięstwo zespołu gości. Tak jednak nie było. W pierwszym secie bielszczanki długo wyraźnie prowadziły. Było m.in, 8:12 oraz 14:18. Trener UNI dwa razy brał czas. Od tego momentu opolanki zaczęły odrabiać straty. Zdobyły serię punktów i prowadziły 21:18. Potem jeszcze mieliśmy wyniki 23:20 oraz 24:22, ale gospodynie nie potrafiły utrzymać korzystnego dla siebie wyniku.

Drugą partię lepiej rozpoczęły bielszczanki, prowadząc 4:1. Następnie do głosu doszły gospodynie, które i tym razem miały piłki setowe przy stanie 24:22. Dwa błędy po stronie zespołu UNI i znowu zaczęła się gra na przewaga, z której zwycięsko wyszedł BKS BOSTIK.

W końcówce trzeciej partii mieliśmy znowu wynik 24:22, ale tym razem prowadził zespół gości. Nie wykorzystał pierwszych sznas, ale ostatecznie to BKS BOSTIK wygrał walkę na pzrewagi. MVP spotkania została Martyna Borowczak, która weszła na boisko w trakcie pierwszego seta i zdobyła 15 pkt.

Pkt po pkt: https://www.tauronliga.pl/games/id/1101970.html#pktvspkt


Statystyki: https://www.tauronliga.pl/games/id/1101970.html#stats

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...