Autor:redakcja
  04.04.2022 godz. 17:30

Poniedziałek z TAURON Ligą: ŁKS Commercecon Łódź - E.LECLERC MOYA Radomka Radom 3:0


ŁKS Commercecon Łódź pokonał E.LECLERC MOYA Radomka Radom 3:0 (25:17, 25:18, 25:16) w pierwszym meczu fazy play off o miejsca 1-8. MVP Valentina Diouf. W serii do dwóch zwycięstw łodzianki objęły prowadzenie 1-0.

Łódzki zespół fazę zasadniczą zakończył na trzecim miejscu w tabeli i był zdecydowanym faworytem spotkania. Radomianki były szóste, ale zamierzały walczyć o awans do półfinału. Ostatnie spotkania tych drużyn były pełne emocji.

W poniedziałkowe popołudnie tak się jednak nie stało. Mecz był niespodziewanie jednostronnym widowiskiem. Pierwszy set został pewnie wygrany przez ŁKS Commercecon. Na początku drugiego gospodynie uzyskały minimalną przewagę. Radomianki wyrównały na 11:11 i 14:14. Wydawało się, że zobaczymy więcej walki niż w pierwszej partii. Jednak teraz łodzianki uzyskały wyraźną przewagę. Druga część tego seta zakończyła się wynikiem 11:4.

O wygranej zespołu z Łodzi zadecydował atak. Liderką była Valentina Diouf. Zespół z Radomia nie miał takiej ofensywnej siły. Zawodniczka ta uzyskała 18 punktów w tym dwa blokiem i jeden zagrywką. W sumie blokiem łodzianki zdobyły 13 pkt, a ich rywalki o cztery mniej. Trzeci set ŁKS Commercecon rozpoczął od prowadzenia 4:1 i do końca dyktował warunki gry.

W pięciu ostatnich meczach, trzykrotnie górą były siatkarki ŁKS Commercecon. W fazie ćwierćfinałowej play-off, rywalizacja toczy się do dwóch wygranych spotkań. Zwycięzca zapewni sobie awans do półfinału, w którym czekać będzie lepsza drużyna z pary Developres BELLA DOLINA Rzeszów - BKS BOSTIK Bielsko-Biała.

Pkt po pkt: https://www.tauronliga.pl/games/id/1101956.html#pktvspkt


Statystyki: https://www.tauronliga.pl/games/id/1101956.html#stats

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...