Autor:redakcja
  01.04.2022 godz. 18:18

Piątek z TAURON Ligą: #VolleyWrocław - Energa MKS Kalisz 3:0


#VolleyWrocław wygrał z Energa MKS Kalisz 3:0 (25:14, 29:27, 25:14) w pierwszym meczu o 9. miejsce TAURON Ligi. Nagrodę MVP zdobyła Anna Kaczmar.

Wrocławianki w fazie zasadniczej wygrały sześć spotkań i przegrały szesnaście. Dało im to dziesiąte miejsce w tabeli. O lokatę wyżej uplasowały się kaliszanki, mając o jedną wygraną więcej. Spotkania pomiędzy zespołami wygrały kaliszanki po 3:1.

Spotkanie od wysokiego prowadzenia 8:4 rozpoczęły wrocławianki. Dobrze spisywały się w przyjęciu oraz w obronie, a to sprawiało, że z każdą akcją powiększały przewagę. Szkoleniowiec Kalisza szybko poprosił o czas, jednak jego zawodniczki cały czas miały kłopoty z rozegraniem punktowej akcji i traciły kolejne punkty 11:5. W połowie partii po stronie Wrocławia punktowały Nina Kocić oraz Karolina Fedorek i podopieczne Michała Maska miały już siedem oczek przewagi 17:10. W końcówce seta były nie do zatrzymania, pozwalajac rywalkom zdobyć tylko 14 punktów.

W drugiej odsłonie po wyrównanym początku 3:3, w kolejnych akcjach punktowały Ewelina Żurowska oraz Oriana Miechowicz i ekipa MKS-u szybko odskoczyła wrocławiankom 7:4. Tym razem to zawodniczki Michała Maska grały nerwowo, popełniały proste błędy i traciły punkty 17:10. Dopiero w drugiej części poprawiły grę i po udanych atakach Andrei Kossanyiovej odrobiły większość strat 19:18. Nadal jednak kaliszanki prowadziły grę 22:18. W końcówce wrocławianki jeszcze raz zerwały się do ataku i tymrazem doprowadziły do remisu 23:23. W walce na przewagi to gospodynie okazały się lepsze, wygrywając 29:27.

Set numer trzy tylko w pierwszych akcjach był wyrównany 6:6. Udane akcje Andrei Kossanyiovej oraz Karoliny Fedorek dały prowadzenie wrocławiankom 11:8. Wprawdzie kaliszanki doprowadziły do remisu, jednak w kolejnych akcjach ponownie lepsze były gospodynie. Przy stanie 14:11 w polu zagrywki staneła Karolina Fedorek i jej zespół zdobył pięć punktów z rzędu 19:11. Kaliszanki były bezradne, a pojedyncze akcje Oriany Miechowicz czy Aleksandry Dudek nie przybliżyły Kalisza do rywalek. Ostatecznie wrocławianki wygrały seta 25:14.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...