Autor:redakcja, fot. Piotr Sumara
  18.12.2021 godz. 16:06

Sobota z TAURON Ligą: Grot Budowlani Łódź - #VolleyWrocław 3:0


Grot Budowlani Łódź wygrał z #VolleyWrocław 3:0 (25:20, 25:18, 25:16) w meczu trzynastej kolejki TAURON Ligi. Nagrodę dla najlepszej zawodniczki otrzymała Martyna Łazowska.

W poprzedniej rundzie oba zespoły spotkały się w drugiej kolejce. Górą były wtedy wrocławianki, które wygrały spotkanie 3:2. Teraz podopieczne Mateusza Żarczyńskiego mają okres słabszej gry, łodzianki z kolei odniosły trzy zwycięstwa z rzędu i z pewnością będą chciały tę serię przedłużyć. 

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia wrocławianek 9:6, które dobrze spisywały się w ataku. Łodzianki, które do spotkania przystąpiły bez Anny Lewandowskiej i Zuzanny Góreckiej miały kłopot z rozegraniem skutecznej akcji na siatce i trener Jakub Głuszak poprosił o czas. Po powrocie na boisko gospodynie zaczęły odrabiać straty i w połowie seta doprowadziły do remisu 14:14. W kolejnych akcjach lepiej grały w polu zagrywki, wyprowadzały skuteczne kontry i przejęły kontrolę na boisku 20:17. Seta zakończyła Julia Szczurowska 25:20.

Druga partia wyglądała podobnie jak pierwsza. Na początku obie ekipy walczyły punkt za punkt, z niewielką przewagą wrocławianek 10:8. W połowie seta łodzianki odskoczyły na trzy oczka 16:13 i przejęły inicjatywę. Dobre przyjęcie pozwoliło rozgrywającej grać wszystkimi opcjami, punktowały Paulina Damaske, Julia Szczurowska i Weronika Centka. We wrocławskiej drużynie walczyły Andrea Kossanyiova i Marta Wellna, ale ich pojedyncze akcje to było za mało, aby dogonić rozpędzone gospodynie 22:16. Partia zakończyła się zwycięstwem łodzianek 25:18.

W trzecim secie łodzianki od pierwszych piłek narzuciły swój styl gry. Bardzo dobrze grały w obronie, wyprowadzały kontrataki i szybko odskoczyły rywalkom na pięć oczek 8:3. Podopieczne Mateusza Żarczyńskiego słabo grały w przyjęciu, popełniały błędy na siatce, a to kosztowało jej kolejne straty 14:8 i 19:9. Łodzianki były już nie do zatrzymania, wygrywając partię do 16.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...

Newsletter

Sponsor tytularny
Sponsor
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
Sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy