Autor:Kamil Składowski
  01.03.2020 godz. 17:37

Niedziela z Ligą Siatkówki Kobiet: Grot Budowlani Łódź – ŁKS Commercecon Łódź 1:3


Derbowe starcie na sam koniec fazy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet. Mecz o dużym znaczeniu dla układu tabeli. Dzięki zwycięstwu ŁKS Commercecon awansował na trzecie miejsce.

Statystyki meczu: http://www.lsk.pls.pl/games/id/1100453.html#stats

Obie drużyny rywalizowały dotąd w zawodowej lidze dziesięć razy i obie wygrywały po pięć razy.

Pierwsza partia pokazała jednak, że w Sport Arenie mogą dominować aktualne jeszcze mistrzynie Polski. Siatkarki ŁKS Commercecon grały skutecznie w ataku, prowadzone przez dobrze dysponowaną Izabelę Kowalińską. Gospodynie starcia miały sporo problemów ze skończeniem pierwszej akcji oraz dokładnym odbiorem zagrywek rywali. ŁKS odskoczył szybko na kilka oczek i z każdą chwilą powiększał przewagę. Ostatecznie wygrał do 15.

W drugim secie wszystko wskazywało, że mecz będzie miał podobny przebieg, wtedy jednak z kilkupunktowej przewagi ŁKS-u, w jednym ustawieniu, straciły całą przewagę. Grot Budowlane zaczęły grać skuteczniej, bronić i wyprowadzać kontry. Dobrze prezentował się chińska przyjmująca Kaiyi Ren, która kilka razy wykazała się dużym sprytem. ŁKS dał się zaskoczyć i do końca drugiego seta nie wrócił do poziomu gry z premierowej odsłony.

Trzeci set zaczął się podobnie jak pierwszy, od dominacji ŁKS-u. Siatkarki trenera Giuseppe Cuccariniego dominowały we wszystkich elementach. Trener Błażej Krzyształowicz szukał jakichś rozwiązań, wpuszczał na plac zmienniczki, lecz te ruchy nie poprawiły gry jego zespołu. Rywalki wygrały pewnie i wyszły na prowadzenie 2-1.

Kolejna odsłona to dalsza dominacja ŁKS-u i próby ratowania sytuacji zmianami przez trenera Krzyształowicza. Tak jak w poprzedniej odsłonie te ruchy nie odmieniły sytuacji na boisku i mistrzynie Polski pewnie wygrał w całym meczu 3:1. Ten wynik oznaczał, że awansowały na trzecie miejsce w tabeli po fazie zasadniczej, spychając na czwarte ekipę DPD Legionovii Legionowo. Ta ostatnia będzie zatem rywalem w ćwierćfinale play-off Grot Budowlanych. ŁKS pozna rywala w poniedziałek wieczorem – może trafić na ekipę z Bydgoszczy lub Bielska-Białej.

MVP meczu: Izabela Kowalińska.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...

Newsletter

Sponsor tytularny
Sponsor
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
Sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy