Autor:Katarzyna Porębska, fot. Chemik Police
  15.12.2018 godz. 16:58

Sobota z LKS: Chemik Police - #VolleyWrocław 3:0


Chemik Police pokonał #VolleyWrocław 3:0 (25:21, 25:14, 26:24) w meczu 10. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. Gospodynie są liderem tabeli. MVP została wybrana Bianka Busa.

Siatkarki z Polic przegrały do tej pory tylko jeden mecz, w tie-breaku, z trzecim zespołem poprzedniego sezonu – Grot Budowlanymi Łódź. Chemik jest obecnie na czele tabeli Ligi Siatkówki Kobiet z dorobkiem 25 punktów. Wrocławianki są w nieco trudniejszej sytuacji, bowiem na dziewięć spotkań wygrały tylko dwa.

- Jesteśmy zespołem, któremu dobrze gra się z faworytami, myślę, że te mecze, które do tej pory graliśmy to udowodniły. W Policach też będziemy liczyć na dobry wynik. Dziewczyny nie odpuszczają, nieważne, czy po drugiej stronie siatki jest ktoś teoretycznie lepszy, czy gorszy. One zawsze są równie mocno zaangażowane i zmotywowane, jest w nich chęć pokazania się – powiedział po środowym meczu trener Marek Solarewicz.

Pierwszą partię spotkania od bardzo dobrej gry rozpoczęły wrocławianki, które utrzymywamy wysoką skuteczność w ataku 15:10. Kiedy wydawało się, że zespół gości w pełni kontroluje sytuację na parkiecie, do gry włączyły się policzanki. Przetrzymały trudny fragment gry i doprowadziły do remisu 16:16. A następnie objęły prowadzenie 23:20. Mistrzynie Polski do końca kontrolowały grę i pewnie wygrały 25:21. 

Drużyna z Wrocławia w drugiej partii miała wyraźnie podcięte skrzydła. Widać było, że porażka w pierwszym secie odebrała im nieco pewności siebie. Chemik z kolei dość szybko objął prowadzenie 11:9 i 17:12. Zespół z Polic bez większych problemów wygrał drugą odsłonę meczu 25:14. 

Trzeci set był najbardziej wyrównany. Drużyny toczyły równą grę. Podopieczne Marka Solarewicza miały szanse na przedłużenie sobotniej rywalizacji 24:24, ale w najważniejszych akcjach więcej spokoju zachowały policzanki, które zwyciężył 26:24 i całym meczu 3:0. 

Pkt po pkt: http://pls-web.dataproject.com/Livescore_Adv.aspx?ID=27997

Statystyki mecz: http://pls-web.dataproject.com/MatchStatistics.aspx?ID=1057&mID=27997&Page=S

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...