Przed sezonem 2025/2026: MOYA Radomka Radom
MOYA Radomka Radom z sezonu na sezon poprawia wynik. Ostatni podopieczne Jakuba Głuszaka zakończyły na piątej pozycji.
W sezonie 2023/2024 zespół z Radomia zakończył rywalizację na szóstym miejscu i pozycja ta nie zadowoliła włodarzy klubu. Po przebudowie zespołu, w kolejnym sezonie 2024/2025, MOYA Radomka była o jedną pozycję wyżej w TAURON Lidze i z powodzeniem występowała w Pucharze CEV, gdzie dotarła do ćwierćfinału. W nim zmierzyła się z Vasasem Obuda Budapeszt, byłym zespołem Jakuba Głuszaka. MOYA Radomka Radom pierwsze spotkanie przegrała 1:3, w drugim prowadziła 2:0 i była blisko wygrania meczu i doprowadzenia do złotego seta. Jednak gra radomianek w trzeciej partii załamała się, przegrały ją podobnie jak i kolejną, co oznaczało odpadnięcie z walki o Puchar CEV.
Bez wątpienia liderką zespołu z Radomia była Monika Gałkowska, która pozostała w klubie na najbliższy sezon, tak samo jak Martyna Piotrowska, Kornelia Garita, Dagmara Dąbrowska, Iga Marszałkowicz i wracająca po kontuzji Weronika Szlagowska.
- Doskonale zdajemy sobie sprawę jaki potencjał i umiejętności ma Weronika. Doskonale wpisuje się w nasz pomysł na granie w kolejnym sezonie i będzie na pewno jedną z kluczowych postaci w sezonie 2025/2026. Cieszymy się, że zostaje z nami – skomentował fakt przedłużenia kontraktu z młodą przyjmującą Łukasz Kruk.
Po odejściu z zespołu Aleksandry Stachowicz, Zuzanny Maciejewicz, Kristiine Millen, Laury Miloš, Milki Stijepić, Victorii Mayer oraz Izabeli Śliwy, klub zakontraktował dwie nowe rozgrywające Brigittę Petrenko i Oleksandrę Molchanovą, środkową Agatę Plagę oraz atakującą Wiktorię Szumerę.
- To młoda i rozwojowa zawodniczka, ale już bardzo dobrze ukształtowana siatkarsko. Wiktoria, mimo spadku jej drużyny, była jednym z najmocniejszych punktów ekipy z Kalisza w poprzednim sezonie. Jej charakter oraz umiejętności wpasowują się w nasz pomysł na drużynę w tym sezonie i cieszymy się, że Wiktoria dołącza do MOYA Radomki - mówił Łukasz Kruk, Dyrektor Zarządzający MOYA Radomki Radom po podpisaniu kontraktu z zawodniczką.
W zespole zagrają również szwajcarska przyjmująca Julie Lengweiler oraz dwie libero Krystyna Niemtseva i Nikola Jęcek.
- Nikola to zawodniczka, która ma już za sobą debiut w TAURON Lidze. To kolejna młoda siatkarka z dużym potencjałem i perspektywą na granie na wysokim poziomie. Cechuje ją bardzo dobry charakter do pracy, dlatego zdecydowaliśmy się podpisać z Nikolą kontrakt. To siatkarka, która już coś osiągnęła, ale wciąż jest głodna rozwoju i podnoszenia swoich umiejętności – komplementował siatkarkę Jakub Głuszak, trener MOYA Radomki Radom.
Przygotowania do nowego sezonu radomianki rozpoczęły od udziału w Grand Prix PGE. Spotkania w grupie - z beniaminkiem TAURON Ligi ECO Harpoon LOS Nowy Dwór Mazowiecki oraz z ITA TOOLS Stalą Mielec - wygrały po 2:0. W półfinale przegrały z #VolleyWrocław, ale walce o brązowy medal pokonały Sokół&Hagric Mogilno 2:1.
We wrześniu podopieczne Jakuba Głuszaka rozpoczęły serię spotkań kontrolnych. Na początku wygrały z KSG Warszawą 3:1, później zagrały dwu mecz z BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała. W pierwszym meczy był remis 2:2, w drugim Radomka uległa bielszczankom 0:4.
Podopieczne Jakuba Głuszaka wzięły również udział w turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Mielca, w którym pokonały KS DevelopRes Rzeszów 3:1, a w finale ITA TOOLS Stal Mielec 3:2.
W ostatni weekend września MOYA Radomka Radom zagrała w Nowym Dworze Mazowieckim. Tu odniosła zwycięstwo z gospodyniami ECO Harpoon LOS, w drugim spotkaniu uległa zespołowi Sokół&Hagric Mogilno.
- Te dwa mecze pokazały, że nasza drużyna dalej się rozwija, zespół coraz lepiej funkcjonuje na boisku. Pokazaliśmy kawał dobrej siatkówki. Zagraliśmy pięć setów z Mogilno, w połowie czwartego zaczęliśmy opadać z sił, zaczęło pojawiać się bardzo dużo niedokładności. To też był wynik tego, że mocno trenowaliśmy od tygodnia, mamy za sobą dwie solidne jednostki treningowe. Podsumowując – mamy bardzo dużo fajnych rzeczy na przyszłość – podsumował spotkania w Nowym Dworze Mazowieckim Jakub Głuszak, szkoleniowiec MOYA Radomki.
Pierwsze spotkanie MOYA Radomka Radom zagra na wyjeździe z Metalkas Pałacem Bydgoszcz 13 października o godz. 17.30.

KADRA MOYA RADOMKI RADOM:
Rozgrywające: Brigitta Petrenkó, Oleksandra Molchanova;
Przyjmujące: Dagmara Dąbrowska, Weronika Szlagowska, Julie Lengweiler, Agata Plaga;
Środkowe: Kornelia Garita, Martyna Piotrowska, Iga Marszałkowicz, Kateryna Zhylinska;
Atakujące: Wiktoria Szumera, Monika Gałkowska;
Libero: Nikola Jęcek, Krystyna Niemtseva;
Trener: Jakub Głuszak
Powrót do listy





