Autor:redakcja
  23.01.2024 godz. 14:20

Drużyna 16. kolejki TAURON Ligi


W 16. kolejce przekonaliśmy się, co w sporcie znaczy efekt nowej miotły. MOYA Radomka, która przegrała dwa wcześniejsze mecze, po zmianie trenera niespodziewanie pokonała w Szczecinie Grupę Azoty Chemika Police, najlepszą drużynę TAURON Ligi.

Po przegranej z PGE Rysicami Rzeszów i ITA TOOLS Stalą Mielec, a także odpadnięciu z TAURON Pucharu Polski, szefowie radomskiego klubu zdecydowali o zmianie trenera: Stefano Micoliego zastąpił jego asystent Jakub Głuszak. Debiut w nowej roli miał miejsce w meczu z drużyną, z którą w latach 2016 i 2017 zdobywał mistrzostwa Polski i która w tym sezonie przegrała w lidze tylko raz - z ŁKS Commercecon. Mimo że grę MOYA Radomki musiała prowadzić Angelika Gajer, nominalnie druga rozgrywająca, doszło do sensacji, jaką była wygrana po tie-breaku. Gajer pokazała wielką waleczność, podrywając koleżanki do walki z faworytem. Świetnie zaprezentowała się Monika Gałkowska, a Maria Stenzel, która przed sezonem przeniosła się z Polic do Radomia, perfekcyjnie przyjmowała zagrywki i broniła. Liderowi nie pomogła skuteczność Martyny Łukasik - po raz drugi musiał zadowolić się tylko punktem.

W pozostałych spotkaniach niespodzianek nie było - wyżej notowane zespoły wygrały, choć nie wszystkie łatwo. Z czołówki największe problemy miał BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała, który stracił seta z coraz groźniejszym beniaminkiem z Mielca. Zwraca uwagę aż osiem punktów zdobytych przez rozgrywającą Julię Nowicką, na co składają się po trzy asy i bloki, a także dwa ataki. Doskonale zaprezentowała się środkowa Joanna Pacak, która była najskuteczniejszą zawodniczką meczu (18 pkt.).

Jeśli szukać zaskoczeń, to z pewnością jest nią zaskakująco łatwe zwycięstwo Grot Budowlanych Łódź z Energą MKS Kalisz. Kaliszanki zdobyły w sumie tylko 42 punkty, z czego w pierwszej partii siedem. MVP została Andrea Mitrović, która atakowała z 80-procentową skutecznością. Dobrze zagrały też środkowa Kinga Różyńska (100 proc. w ataku i cztery bloki) oraz Ana Bjelica.

UNI Opole to najbardziej nieobliczalna drużyna w TAURON Lidze. W 16. serii nie bez trudu wygrała z Metalkas Pałacem Bydgoszcz, a najbardziej przyczyniły się do tego Ana Karina Olaya (19 pkt., 60 proc. w ataku) i środkowa Marta Orzyłowska (6 z 7 skończonych ataków). Po 3:0 zwyciężyły mistrz i wicemistrz Polski. Trudniejszą przeprawę miały PGE Rysice z walecznym zespołem KGHM #VolleyWrocław. MVP została środkowa Anna Obiała, a reprezentacyjną formę pokazała libero Aleksandra Szczygłowska. ŁKS Commercecon wygrał w Tarnowie z ostatnią w tabeli Grupą Azoty Akademią, a na najlepszą zawodniczkę komisarz PLS wybrał młodą Natalię Dróżdż, jednak z uwagi na dużą konkurencję na tej pozycji, w drużynie kolejki znalazła się równo grająca Amanda Campos.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...