Autor:rd, fot. ŁKS Commercecon Łódź
  16.01.2024 godz. 22:48

ŁKS Commercecon w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń!

Po dramatycznym spotkaniu ŁKS Commercecon pokonał Volero Le Cannet, co dało mu pierwsze miejsce w grupie i miejsce wśród ośmiu najlepszych drużyn Ligi Mistrzyń.

Mecz mistrzyń Polski z francuskim zespołem kończył rywalizację w grupie. Wcześniej Prometey Dnipro pokonał Albę Blaj, dlatego niezależnie od wyniku łodzianki nie mogły spaść poniżej drugiej pozycji. Siatkarki ŁKS Commercecon zagrały jednak bardzo ambitnie. W pierwszym secie były gorsze od rywalek, dysponujących znakomitymi warunkami fizycznymi, w kolejnym prowadziły czterema punktami (19:15), by stracić praktycznie całą przewagę. Na szczęście końcówka należała do nich, a ostatni punkt zdobyła Aleksandra Gryka.

Trzeci set był bardzo zacięty i dramatyczny. Wszystko wskazywało, że ełkaesianki wyjdą na prowadzenie w meczu (22:20), jednak dobra gra przeciwniczek blokiem pozwoliła im wyrównać, a po błędzie w ataku Valentiny Diouf wygrać. Volero grało o znacznie większą stawkę, gdyż przegrana spychała je na trzecie miejsce w grupie i wyrzucała z Ligi Mistrzyń. Łodzianki rozegrały się jednak i znów doprowadziły do remisu, a w tie-breaku nie przejęły się słabym początkiem i szybko odrobiły straty, a w końcówce były już nie do zatrzymania.

Dzięki wygranej ŁKS Commercecon zajął pierwsze miejsce w grupie i awansował bezpośrednio do ćwierćfinału. Już wiadomo, że zagra w nim z Vero Volley Mediolan.

ŁKS Commercecon Łódź - Volero Le Cannet 3:2 (19:25, 25:21, 24:26, 25:20, 15:11)