Autor:rd, fot. Imoco Volley Conegliano
  16.01.2024 godz. 22:21

PGE Rysice przegrały z Imoco Conegliano, ale pozostały w Lidze MIstrzyń

PGE Rysice Rzeszów potrzebowały w ostatniej kolejce punktu, by zapewnić sobie awans do play-off Ligi Mistrzyń. Nie udało im się go zdobyć, ale zagrają w barażach jako najlepszy zespół z trzeciego miejsca.

Rzeszowianki stanęły przed ekstremalnie trudnym zadaniem, bo po przegranej w przedostatniej kolejce z Allianz MTV w Stuttgarcie, musiał zapunktować w spotkaniu z A. Carraro Imoco Conegliano, które dotychczas straciło dwa sety, z czego jeden na Podpromiu. Trener Daniele Santarelli wystawił najsilniejszy skład, m.in. z Joanną Wołosz.

Pierwszy set był dziwny, bo Rysice odrobiły kilkupunktową stratę i wyszły na prowadzenie 15:14. Rywalki zrobiły przejście, po czym na zagrywkę poszła reprezentantka Polski i jej drużyna zdobyła osiem kolejnych punktów. Gdy Wołosz zaserwowała wreszcie w siatkę, jej drużyna prowadziła 23:16. W drugiej partii szkoleniowiec Conegliano dał zagrać zmienniczkom, co wykorzystały wicemistrzynie Polski, wyrównując wynik spotkania.

Na więcej faworyt nie pozwolił i w dwóch kolejnych setach miał już zdecydowaną przewagę, mimo ambitnej postawy PGE Rysic. Przegraną rzeszowskiej drużyny wykorzystał Allianz MTV w Stuttgart, który pokonał  3:0 Asterix Beveren i zajął drugie miejsce w grupie D dzięki korzystniejszemu stosunkowi setów. PGE Rysice zagrają jednak w barażach, gdyż mają najlepszy bilans spośród zespołów z trzecich miejsc. Zdobyły o punkt więcej od Volero Le Cannet, które przegrało z ŁKS Commercecon. Ich rywalem będzie Vakifbank Stambuł, obrońca tytułu.

A. Carraro Imoco Conegliano - PGE Rysice Rzeszów 3:1 (25:16, 23:25, 25:16, 25:11)