Autor:redakcja
  30.11.2023 godz. 12:32

Drużyna 8. kolejki TAURON Ligi


Ósma kolejka była przełomowa - nie ma już w TAURON Lidze drużyn niepokonanych, a także bez zwycięstwa. Aż pięć spotkań zakończyło się wynikiem 3:0.

BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała był ostatnim zespołem, który nie przegrał spotkania w obecnych rozgrywkach. Aż do piątku, kiedy do hali Pod Dębowcem przyjechały rozpędzone PGE Rysice Rzeszów i wygrały 3:0. Kolejny raz ze znakomitej strony pokazały się Katarzyna Wenerska i Ann Kalandadze. Gruzińska przyjmująca tradycyjnie świetnie serwowała i atakowała, dokładając do tego aż sześć punktowych bloków. Wysoką dyspozycję potwierdziła też środkowa Weronika Centka.

Bez straty seta wygrały też łódzkie drużyny. W ŁKS Commercecon błyszczała Aleksandra Gryka, najskuteczniejsza zawodniczka spotkania z #VolleyWrocław, zdobywając aż 16 punktów i zostając MVP. Równie dobrze zaprezentowała się Kamila Witkowska, a Paulina Maj-Erwardt bezbłędnie przyjmowała zagrywkę i doskonale broniła.

Grot Budowlani pokonali mającą duże aspiracje MOYA Radomkę. Znów liderką zespołu była amerykańska skrzydłowa Mackenzie May, która do dużej skuteczności w ataku, do czego nas już przyzwyczaiła, dodała aż 13 podbitych piłek w defensywie. Coraz lepiej spisuje się Kinga Różyńska, która zablokowała aż pięć ataków siatkarek z Radomia.

Pierwszy skład naszej drużyny kolejki uzupełniają Elizabet Inneh-Varga, główna egzekutorka meczu, w którym Grupa Azoty Chemik Police w nieco ponad godzinę pokonała UNI Opole, dobrze spisujące się w ostatnim czasie; oraz libero Izabela Śliwa z Energi MKS Kalisz (21 obron i 67 proc. przyjęcia). Zespół z Kalisza przegrywał w Mielcu 0:2, ale zdołał odrobić straty i wygrać, m.in. dzięki zmianie jaką dała Aleksandra Rasińska.

W rezerwie umieściliśmy dwie zawodniczki Metalkas Pałacu Bydgoszcz, który wygrał pierwszy raz w tym sezonie. MVP spotkania została rozgrywająca Paulina Bałdyga, a w roli przyjmującej znakomicie spisała się Wiktoria Makarewicz, dotąd rezerwowa atakująca. Dla 22-letniej zawodniczki jest to pierwszy sezon w TAURON Lidze. 14-osobową drużynę ósmej kolejki uzupełnia Natalia Mędrzyk, dla której jest to już 14 sezon w najwyższej klasie. Była reprezentantka Polski w Opolu zdobyła 14 punktów dla Grupy Azoty Chemika, atakując z 59-procentową skutecznością.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...