Autor:redakcja
  15.11.2023 godz. 11:05

Drużyna 6. kolejki TAURON Ligi


W poprzednim sezonie ŁKS Commercecon Łódź dopiero w przedostatniej kolejce przegrał pierwszy mecz, a jego wspaniałą serię przerwała drużyna Grupa Azoty Chemika Police. W niedzielę łodzianki zrewanżowały się rywalkom z Polic, a ich wygrana jest niespodzianką.

Najciekawsze spotkanie szóstej kolejce zostało rozegrane w Szczecinie, gdzie niepokonany Chemik podejmował zmagający się z problemami kadrowymi mistrzem Polski. Przypomnijmy, że w łódzkim zespole nie mogą grać dwie reprezentantki Polski - Zuzanna Górecka i Klaudia Alagierska, a jakby strat było mało, na boisku zabrakło Valentiny Diouf. Naprzeciw był zespół, w którym na każdej pozycji są po dwie wartościowe zawodniczki, często obecne reprezentantki. Okazało się jednak, że problemy zmobilizowały siatkarki ŁKS Commercecon, które po dramatycznym i dobrym meczu wygrały 3:2. MVP została środkowa Aleksandra Gryka, ale dobrą skuteczność zademonstrowała Julita Piasecka, zaś Paulina Maj-Erwardt przypomniała, że jest jedną z najlepszych libero w TAURON Lidze. Grą drużyny doskonale kierowała Roberta Ratzke i pierwsza przegrana faworyta stała się faktem. 

W Grupie Azoty Chemiku dobrze spisały się reprezentantki Polski: Martyna Łukasik i Monika Fedusio, jednak do naszej drużyny kolejki trafiła grająca widowiskowo i skutecznie środkowa Iga Wasilewska. Drugą środkową w pierwszej szóstce jest Judyta Gawlak, która ustanowiła rekord kariery w liczbie punktowych bloków, wynoszący aż osiem. Tyle ataków zatrzymała środkowa Grupy Azoty Akademii Tarnów w spotkaniu z ITA TOOLS Stalą Mielec. Na tej pozycji wyróżniła się też Joanna Pacak z BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała.

Rozgrywającą nr 1 była Marta Łyczakowska z MOYA Radomki Radom, która wygrała na wyjeździe z groźnym #VolleyWrocław. MVP tego meczu była atakująca Monika Gałkowska, jednak troszkę wyżej postawiliśmy prezentującą się coraz lepiej Gabrielę Orvosovą z PGE Rysic Rzeszów. W wygranym meczu w Opolu błyszczała też Weronika Szlagowska, która straciła początek sezonu z powodu kontuzji.

Przypomniała się kibicom Regiane Bidias, która w spotkaniu z Energą MKS Kalisz weszła na boisko i odmieniła grę drużyny, prowadząc ją do szóstego zwycięstwa w tym sezonie. Inną przyjmującą, która została MVP meczu, jest Andrea Mitrović z Grot Budowlanych Łódź. Drużynę szóstej kolejki uzupełnia Maria Stenzel, doskonale grająca w spotkaniu we Wrocławiu - miała 72 proc. pozytywnego przyjęcia i aż 19 obron.
 

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...