Autor:redakcja
  31.10.2023 godz. 14:20

Drużyna 4. kolejki TAURON Ligi


W kolejnym w tym sezonie hicie TAURON Ligi Grupa Azoty Chemik Police nadspodziewanie łatwo pokonała PGE Rysice Rzeszów. Nie oznacza to jednak, że należy już skreślić aktualnego wicemistrza Polski, który już pokazał, że potrafi grać dużo lepiej, a w Szczecinie miał słabszy dzień.

Zdobywczynie AL-KO Superpucharu Polski pokazały swój wielki atut, jakim jest szeroka i wyrównana kadra. Gdy w ataku problemy miała Bruna Honorio, zastąpiła ją Elizabet Inneh-Varga i została MVP spotkania. Cieszy też świetna postawa reprezentantek Polski - Agnieszki Korneluk i Martyny Łukasik, które były liderkami swojej drużyny. Grupa Azoty Chemik jest jednym z trzech klubów TAURON Ligi niepokonanych w tym sezonie. Oprócz zespołu z Polic po cztery zwycięstwa mają na koncie BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała i Grot Budowlani Łódź.

Zajmujące pierwsze miejsce bielszczanki nie straciły dotąd seta, a w czwartej kolejce nie dały szans Grupa Azoty Akademii Tarnów. Kolejny raz błysnęła Kertu Laak, już po raz drugi wybrana na najlepszą zawodniczkę spotkania. Łodzianki też się zbytnio nie zmęczyły, wygrywając łatwo z ITA TOOLS Stalą Mielec. Aż osiem punktów zdobyła rozgrywająca Martyna Łazowska (po trzy zagrywką i blokiem, a dwa atakiem) i drugi raz z rzędu została wyróżniona przez komisarza.

W meczu drużyn z medalowymi aspiracjami ŁKS Commercecon Łódź pokonał w Radomiu MOYA Radomkę, potwierdzając, że po słabym starcie jego dyspozycja rośnie. Pod nieobecność kontuzjowanej Julity Piaseckiej w szóstce wyszła Aleksandra Dudek i była najlepsza na boisku, zdobywając w czterech setach 20 punktów. Roberta Ratzke przypomniała, że w poprzednim sezonie była najlepszą rozgrywającą TAURON Ligi. Brazylijka miała aż 19 obron i wykonała najwięcej zagrywek, żadnej nie psując. Na środku siatki królowała Kamila Witkowska.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniosła drużyna UNI Opole, pokonując wyżej notowaną Energę MKS Kalisz. Świetnie zagrała kolumbijska przyjmująca Ana Karina Olaya, zdobywając aż 27 punktów i - co ważne - dobrze przyjmując zagrywkę. Ze opolskiego zespołu wyróżniliśmy też libero Adrianę Adamek oraz środkową Katarzynę Połeć.

Dobrze zaprezentował się też #VolleyWrocław, wysoko pokonując Pałac Bydgoszcz. MVP meczu została libero Anna Pawłowska, popisująca się znakomitymi obronami i niemal perfekcyjnym (77 proc.) przyjęciem zagrywki. 11 punktów zdobyła środkowa Anna Lewandowska, a problemy rozwiązywała Anna Bączyńska (42-proc. skuteczność w ataku), bezbłędna w przyjęciu.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...