Autor:red
  27.09.2023 godz. 12:36

Polska zorganizuje mistrzostwa świata siatkarzy w 2027 roku


Podczas Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki w Zakopanem premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że Polska zorganizuje za cztery lata mistrzostwa świata siatkarzy. 

Informację o organizacji największej imprezy w naszej dyscyplinie ogłosili wspólnie premier Morawiecki, Kamil Bortniczuk, minister Sportu i Turystyki, Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Bartosz Kurek Kapitan reprezentacji Polski. Według premiera, Polska jest domem siatkówki, dlatego mistrzostwa świata w 2027 roku zostaną rozegrane w naszym kraju. 

Polska po raz trzeci będzie gościć najlepsze siatkarskie drużyny świata. Pierwszy raz organizowaliśmy mundial w 2014 roku. Zakończył się on sukcesem organizacyjnym i sportowym, gdyż nasza reprezentacja zdobyła złoty medal. Osiem lat później siatkarski mundial rozgrywany był w Polsce i Słowenii, które przejęły go z Rosji. Biało-czerwoni zakończyli imprezę na drugim miejscu, przegrywając w finale z Włochami.

Podczas zakopiańskiego kongresu prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że Polska zgłosi swoją kandydaturę do organizacji letnich igrzysk olimpijskich w 2036 roku.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...