Autor:redakcja
  19.09.2023 godz. 15:36

Zmarł Wojciech Mielcarz


Rodzina Siatkarska ze smutkiem przyjęła informację o śmierci Wojciecha Mielcarza – jednego z założycieli Fundacji Siatkówki Plażowej, sponsora i sojusznika siatkówki, wielokrotnego mistrza Polski oldbojów. Wojciech Mielcarz zmarł 14 września 2023 roku, miał 75 lat.

- Siatkówka była Jego wielką pasją od namłodszych lat. Grał wyczynowo, a po zakończeniu kariery zawodniczej wspierał naszą dyscyplinę sportu, szczególnie jej plażową odmianę. Grał w mistrzostwach Polski oldbojów. Stworzył drużynę, która w tych czempionatach odnosiła sukcesy. Był zawsze oddany i pochłonięty sprawami siatkówki -  powiedział Prezes Polskiej Ligi Siatkówki, Artur Popko.

Ważnym wydarzeniem w rozwoju polskiej siatkówki plażowej był turniej rozegrany w 2002 roku obok Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Zorganizowała go Fundacja Siatkówki Plażowej. Jednym z uczestników rywalizacji był legendarny Karch Kiraly.

Jednym z inicjatorów powstania Fundacji Siatkówki Plażowej był Ireneusz Mazur, były trener męskiej reprezentacji, który poprowadził naszych juniorów do mistrzostwa świata w 1997 roku. - Od pierwszych dni naszej znajomości widziałem w Nim człowieka konkretnego i rzeczowego. Emanował siłą spokoju i pewnością siebie. W Jego hierarchii ważności siatkówka obok Rodziny i biznesu zajmowała wysokie miejsce. Gdy pracowałem z kadrami narodowymi dużo pomógł w znajdowaniu sponsorów - powiedział Ireneusz Mazur.

Rodzinie i Najbliższym Zmarłego Polska Liga Siatkówki składa wyrazy współczucia.

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione 20 września 2023 r. o 11:00, w kościele Matki Bożej Zwycięskiej w Rembertowie przy ul. Grzybowej 1, po czym nastąpi odprowadzenie na miejscowy cmentarz.

...
...
...