Autor:red, Fot. Piotr Sumara
  10.08.2023 godz. 23:19

MVP PreZero Grand Prix PLS w 2022 roku o korzyściach z gry na plaży


Dwa z trzech turniejów PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki wygrała drużyna #VolleyWrocław, w na najlepszą zawodniczkę ubiegłorocznych zawodów wybrano Magdalenę Saad, która i w tym roku  wystąpi w Gdańsku.

Magdalena Saad jest wychowanką ŁKS-u Łódź, a grała m.in. w AZS-ie Białystok, Atomie Treflu Sopot, Legionovii, Wiśle Warszawa, Enea PTPS-ie Piła, ŁKS-ie Commercecon, Pałacu Bydgoszcz i #VolleyWrocław. Dwa razy była mistrzynią Polski, wystąpiła też w reprezentacji. W przerwach przed sezonami grała też na plaży i tak jest w tym roku, a jej partnerką jest Agata Wawrzyńczyk.

Po ostatnim sezonie ligowym, w którym była jedną z najlepszych przyjmujących w TAURON Lidze, a wrocławska drużyna zakwalifikowała się do fazy play-off, Saad ogłosiła, że odchodzi z #VolleyWrocław. - Czas zająć się innymi rzeczami - wyjaśnia. Dodała jednak, że do końca życia nie zrezygnuje z grania w siatkówkę i pomoże zespołowi #VolleyWrocław w zaczynającym się w sobotę 12 sierpnia czwartym turnieju PreZero Grand Prix PLS w Gdańsku. Wrocławianki będą bronić tytuły z przed roku i dwóch lat.

Nie wiem, czy się uda obronić pierwsze miejsce, ale mamy dobrze skonstruowany skład i na pewno damy z siebie wszystko - mówi Saad. - Mamy przecież do czynienia z profesjonalnymi sportowcami i żaden z nich nie może podejść do meczu na luzie. Każdy lubi i chce wygrywać.

W ubiegłym roku w Warszawie #VolleyWrocław nie był faworytem, a jednak pokonał w finale Grupę Azoty Chemika Police, rewanżując się za przegraną a fazie grupowej. - Wszyscy byli zaskoczeni, że to nie Chemik okazał się najlepszy. Na nasz sukces złożyło się wiele dwie rzeczy, ale najważniejsze były silny skład i fajna atmosfera w zespole - wspomina MVP turnieju.

Pytana o to, co gra na piasku może dać siatkarkom na co dzień występującym w TAURON Lidze, Saad odpowiada: - To przede wszystkim poprawa motoryki i wydolności, a do tego integracja nowego zespołu na początku sezonu. 

Terminarz PreZero Grand Prix siatkarek w Gdańsku Brzeźniu - TUTAJ

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...