Autor:redakcja
  22.07.2023 godz. 17:59

Z TAURON Ligi do reprezentacji Polski U21


- Chcemy iść w ślady reprezentacji seniorek - powiedział Jakub Głuszak, trener drużyny U21, która w sobotę po zwycięstwie nad Łotwą 3:0 (25:12, 25:16, 25:13) zapewniła sobie awans do przyszłorocznych ME U22. W ekipie jest kilka zawodniczek, które zdobywały doświadczenie na boiskach TAURON Ligi. Jakub Głuszak jest również doskonale znany z boisk naszej ekstraklasy.

- Praktycznie od początku do końca mecz rozgrywany był pod naszą kontrolą - powiedział Jakub Głuszak. - Tylko na początku drugiego seta mieliśmy problemy, psuliśmy zagrywki. Jednak szybko sytuacja ustabilizowała się i rywalizacja przebiegała tak jak zakładaliśmy. Cieszymy się ze zwycięstwa i awansu. Wygrane budują atmosferę, która w ekipie jest bardzo dobra, a nam zależy na sukcesach.

W meczu z Łotwą na uwagę zasługuje dobra gra  blokiem. Polskie siatkarki zdobyły tym elementem 16 pkt, a połowę z nich na swoje konto zapisała Dominika Pierzchała, która była z pierwszą reprezentacją w finałowym turnieju VNL w USA.

Podopieczne trenera Jakuba Głuszaka wróciły do kraju. - Zawodniczki otrzymają kilka dni przerwy. Po sześciu tygodniach solidnej pracy odpoczynek im się należy. 27 lipca spotkamy się na zgrupowaniu w Szczyrku i rozpoczniemy przygotowania do mistrzostw świata w Meksyku. Polecimy na czempionat 12 sierpnia, a trzy dni później zagramy sparing z Japonią. W grupie zmierzymy się kolejno z Argentyną, Chinami i Serbią. Chcemy iść w ślady pierwszej reprezentacji, która tak pięknie spisała się w Lidze Narodów, zdobywając brązowy medal po wygranej z USA 3:2 - mówi trener Głuszak. MŚ U21 rozegrane zostaną od 17 do 26 sierpnia.

Polska: Pola Janicka 6 pkt, Dominika Pierzchała 14, Natalia Rejment 11, Natalia Kecher 7, Julia Stancelewska 7, Barbara Latos 5, Natalia Pajdak (L) oraz Joanna Chorąża (L), Gabriela Dębowska, Natalia Bandurska 1, Oliwia Milkowska 1, Natalia Godlewska 2, Amelia Senica, Justyna Jankowska.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...