Autor:https://volleywroclaw.pl, redakcja
  03.06.2023 godz. 11:09

Joanna Pacak odchodzi z #VolleyWrocław


Kolejną zawodniczką, która rozstaje się z #VolleyWrocław po sezonie 2022/2023, jest Joanna Pacak. Środkowa była podstawową zawodniczką ekipy Michala Maška i była wyróżniającą się siatkarką na swojej pozycji. 

Pacak dołączyła do #VolleyWrocław jako jedna z ostatnich siatkarek, wzmacniając pozycję środkowych bloku. Szybko stało się jasne, że 26-latka będzie podstawową zawodniczką drużyny Michala Maška i właśnie z nią w wyjściowym składzie wrocławianki rozpoczynały każdy mecz sezonu 2022/2023.

W biało-zielonych barwach Pacak zdobyła w sumie 232 punkty – 151 atakiem, 11 zagrywką i aż 70 blokiem. Uplasowała się na 5. miejscu blokujących ligi i była najskuteczniejszą w ataku siatkarką z podstawowego składu #VolleyWrocław. Została nagrodzona statuetką MVP w spotkaniu przeciwko Pałacowi Bydgoszcz, bijąc wtedy swój rekord zdobytych punktów w meczu TAURON Ligi – aż 25, co było najlepszym wynikiem zawodniczki na jej pozycji od sezonu 2014/2015!

Dzięki swojej dyspozycji Pacak została dostrzeżona przez Stefano Lavariniego, szkoleniowca reprezentacji Polski siatkarek, i obecnie bierze udział w Lidzxe Narodów. Zadebiutowała w biało-czerwonych barwach kadry A w zwycięskim meczu Polek przeciwko Tajlandii.

- Sezon 2022/2023 dobiegł końca, a przede mną nowe wyzwania. Serdecznie dziękuję kibicom i wszystkim sympatykom wrocławskiej siatkówki za doping i wsparcie, które towarzyszyło nam przez cały sezon. Atmosfera w hali Orbita była nieziemska. Ogromne podziękowania dla koleżanek z drużyny, sztabu oraz pracowników klubu, po pierwsze za ciepłe przyjęcie mnie do grupy, a po drugie za wspólny trud i wysiłek, który włożyliśmy w osiągnięty wynik. Otrzymałam od Was szanse zaprezentowania oraz doskonalenia swoich umiejętności, co zaowocowało powołaniem do reprezentacji Polski. Nie żegnam się, a mówię: do zobaczenia Wrocław – mówi Pacak.

Podziękowania za cały sezon i ogromny udział w najlepszym od lat wyniku wrocławskich siatkarek składa Joannie Pacak prezes #VolleyWrocław, Jacek Grabowski: - Asia Pacak dołączyła do nas już po tym, jak zespół rozpoczął przygotowania. Bardzo szybko okazało się, jakie ma umiejętności i jak ważną rolę będzie pełniła. Asia była jednym z jaśniejszych punktów drużyny i często była liderką, co na jej pozycji nie jest wcale takie oczywiste. Dziękujemy jej za grę w tym sezonie, myślę, że bardzo ważnym również dla niej, bo rozegranym od początku do końca w podstawowym składzie. Asiu, wykorzystaj nabyte w tym sezonie umiejętności i jak najlepiej zaprezentuj się w reprezentacji Polski. Do zobaczenia!

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...