Autor:Kamil Składowski, fot. Piotr Sumara
  22.05.2023 godz. 08:19

Zapraszamy do śledzenia Gali Polskiej Ligi Siatkówki – najlepsi z najlepszych już od 19.50 w Polsacie Sport!


Wyjątkowy sezon ligowy 2022/2023 zwieńczy Gala Polskiej Ligi Siatkówki. Już dzisiaj, we wtorek 23 maja, poznamy najlepszych z najlepszych. Polska Liga Siatkówki przyzna kolejne Diamenty PLS, a kibice poznają najlepszą siatkarkę i siatkarza sezonu TAURON Ligi, PlusLigi i TAURON 1. Ligi. Nie zabraknie także odkryć sezonu, wyróżnień dla najlepszych obcokrajowców i trenerów. A wszystko to będzie można zobaczyć na sportowych antenach Telewizji Polsat, transmisja od godziny 19.50.

Przypomnijmy, że przed rokiem Polska Liga Siatkówki zorganizowała wyjątkowe wydarzenie – Galę z okazji swego 20-lecia. Siatkarką 20-lecia Polskiej Ligi Siatkówki wybrano Izabelę Bełcik, siedmiokrotną mistrzynię Polski i trzykrotną medalistkę mistrzostw Europy. Siatkarzem 20-lecia PLS została legenda PGE Skry Bełchatów – Mariusz Wlazły, dziewięciokrotny triumfator PlusLigi. Wręczono także specjalne „Diamenty 20-lecia PLS”, które otrzymały Grupa Polsat Plus, PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. oraz Grupa Azoty ZAK S.A. za wieloletnie wspieranie naszych rozgrywek oraz drużyn. Dodatkowo wyróżniono także sprawozdawcę 20-lecia PLS – komentatora Polsatu Sport Tomasza Swędrowskiego.

W tym roku nagrody dotyczyć będą rozgrywek 2022/2023, w których szczególnie panowie mają wyjątkowe powody do dumy – przypomnijmy, że dwie polskie drużyny zagrały w wielkim finale Champions League w Turynie, a spotkanie śledziło na żywo w telewizji ponad 1,3 miliona kibiców, co jest rekordem klubowej siatkówki w Polsacie!

– Pragniemy, by gala najlepszej ligowej siatkówki na stałe wkomponowała się w tradycję naszego środowiska i każdego roku była okazją do zgromadzenia najlepszych z najlepszych – podkreśla Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki. – To także doskonała okazja do wyróżnienia naszych partnerów biznesowych, bez których rozwój rozgrywek nie byłby możliwy. Dysponujemy w tym momencie wspaniałym potencjałem sportowym, zrobimy teraz wszystko, by nasze mecze były jeszcze lepszymi i bardziej atrakcyjnymi widowiskami – dodaje prezes.

W trakcie Gali wręczone zostaną kolejne Diamenty PLS oraz Złote Odznaki PLS, ogłoszone zostaną także wyniki głosowania specjalnej kapituły, która wybierze zwycięzców w kategoriach:  

Siatkarka sezonu 2022/2023
Siatkarz sezonu 2022/2023
Odkrycie sezonu 2022/23 TAURON liga
Odkrycie sezonu 2022/23 – PlusLiga
Obcokrajowiec sezonu – TAURON Liga
Obcokrajowiec sezonu - PlusLiga
MVP TAURON 1. Ligi
Trener sezonu 2022/23
Odkrycie Trenerskie sezonu 2022/23

– PLS niewątpliwie jest synonimem sukcesu zawodowej ligi sportowej w Polsce – podkreślał przy okazji Gali 20-lecia Kamil Bortniczuk, minister Sportu i Turystyki. – Siatkówka jest świetnie opakowana, kapitalnie pokazywana w telewizji i przede wszystkim bardzo mocna sportowo. Jestem przekonany, że gdyby nie silny PLS nie byłoby też sukcesów reprezentacji, a z kolei te sukcesy napędzają siatkówkę ligową – dodał.

Gala na kilkuset gości odbędzie w warszawskim hotelu Arche, transmisję z niej przeprowadza nasz wieloletni partner – Telewizja Polsat. Początek relacji – studio – w Polsacie Sport, od 19.50. Późnym wieczorem poznamy najlepszych z najlepsszych, zapraszamy do śledzenia transmisji!

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...