Autor:redakcja
  28.03.2023 godz. 09:54

Drużyna 21. kolejki TAURON Ligi


Wydarzeniem przedostatniej kolejki fazy zasadniczej TAURON Ligi była pierwsza przegrana ŁKS Commercecon Łódź. Jego niesamowitą serię zwycięstw przerwała aktualny mistrz Polski - Grupa Azoty Chemik Police, w którym błyszczała Jovana Brakocević-Canzian. - Włączył się jej tryb play-off - skomentował jeden z kibiców.

Serbska atakująca rozgrywa już czwarty sezon w TAURON Lidze. We wszystkich wcześniejszych w fazie zasadniczej wyróżniała się, jednak mistrzowską klasę pokazywała w meczach decydujących o trofeach. Im bliżej było rozstrzygnięć, tym grała lepiej. Zanosi się, że w obecnych rozgrywkach będzie podobnie. W poprzedniej kolejce zeszła z boiska w trzecim secie, a Chemik męczył się z OnlyBio Pałacem Bydgoszcz. W meczu z niepokonanym liderem zagrała znakomicie, zdobywając najważniejsze punkty, w tym ostatni w tie-breaku. Co ciekawe, swój rekord w TAURON Lidze ustanowiła także w spotkaniu z ŁKS-em Commercecon, a wynosi on 38 punktów; była wówczas zawodniczką Grot Budowlanych.

Z Grupy Azoty Chemika Police w naszej drużynie kolejki są jeszcze rozgrywająca Fabiola Almeida de Sousa, która przyćmiła swoją rodaczkę Robertę Ratzke, chyba największą gwiazdę ligi w tym sezonie. Bardzo dobrze zaprezentowały się także Agnieszka Korneluk, która miała sześć punktowych bloków, Martyna Łukasik (22 punkty). Mecz na szczycie był popisem dwóch czołowych polskich libero: Marii  Stenzel i Pauliny Maj-Erwardt. Wyróżniliśmy tę pierwszą, bo jej drużyna wygrała. Nie mogliśmy jednak pominąć Lany Scuki, najlepszej w ŁKS-ie Commercecon. Słowenka aż 74 razy przyjmowała zagrywkę, popełniając pięć błędów, jednak w ataku była bardzo skuteczna, mimo że miała naprzeciw siebie blok postawiony przez najwyższe po drugiej stronie siatki Korneluk i Brakocević-Canzian. Mimo to ani razu nie została zablokowana. W drużynie kolejki jest też ełkaesianka Aleksandra Gryka.

Developres BELLA DOLINA, drugi w tabeli, bez kłopotów pokonał Energę MKS Kalisz, choć trener oszczędzał Ann Kalandadze. Zastąpiła ją Weronika Szlagowska i od razu została wybrana MVP meczu. Dobrze zagrała też inne reprezentantka Polski Anna Obiała. Pierwszą libero w naszym zestawieniu jest Justyna Łysiak z Grot Budowlanych, którzy pokonali zespół Roleski Grupa Azoty Tarnów, mimo że odpoczywała liderka łódzkiej drużyny Monika Fedusio.

W 21. kolejce TAURON Ligi świetnie spisywały się atakujące. Oprócz Brakocević-Canzian na najlepsze w swoich spotkaniach wybrano Melis Durul (grot Budowlani), Anastasiję Kraidubę (UNI Opole) i Julię Szczurowską (#VolleyWrocław). Oprócz Serbki, postawiliśmy na najmłodszą w tym gronie Szczurowską, która zdobyła 19 punktów w meczu z groźnym ostatnio OnlyBio Pałacem.

Niespodzianką zakończył się mecz w Bielsku-Białej, gdzie ambitnie walczące o prawo gry w play-offach UNI pokonało BKS Bostik 3:2. Do szczęścia opolankom zabrakło zwycięstwa za trzy punkty, ale na nominację do drużyny kolejki zasłużyły rozgrywająca Gabriela Makarowska-Kulej oraz środkowa Marta Orzyłowska. 14-osobowy skład uzupełnia Aleksandra Kazała z Grot Budowlanych, który w spotkaniu z Roleskim Grupą Azoty zdobyła 21 punktów, atakując z 49-procentową skutecznością. 

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...