Autor:redakcja, kspalac.bydgoszcz.pl
  24.01.2023 godz. 16:39

Monika Gałkowska odchodzi z OnlyBio Pałacu Bydgoszcz


Monika Gałkowska rozwiązała kontrakt z OnlyBio Pałac Bydgoszcz.

Klub Sportowy Pałac Bydgoszcz S.A. informuje:
– z dniem 24 stycznia następuje rozwiązanie za porozumieniem stron kontraktu z Moniką Gałkowską. Zawodniczka zdobyła dla OnlyBio Pałacu 241 punktów w sezonie 2022/23 (do meczu w Tarnowie). KS Pałac Bydgoszcz dziękuję za postawę w meczach w Tauron Lidze.
– zawodniczka i jej menedżer około trzy tygodnie temu poprosili o możliwość rozwiązania kontraktu celem przejścia do klubu zagranicznego; Zarząd prowadził rozmowy w kierunku pozostania zawodniczki w zespole OnlyBio Pałac do końca sezonu 2022/23, jednak stanowisko zawodniczki było ukierunkowane na odejście do innego klubu zagranicznego.

Przypomnijmy, że Monika Gałkowska w rozegramych w tym sezonie meczach w barwach bydgoskiej drużyny zdobyła łącznie 264 punkty, co dało jej pierwsze miejsce w rankingu na najlepszą punktującą sezonu. Prowadziła również w rankingu na najlepiej atakującą, tym elementem zdobyła 235 punktów.

Nową atakujacą zespołu została Anneclaire ter Brugge. Holenderka ma 185 cm i 21 lat. Administracja klubu we współpracy z Tauron Ligą czyni wszelkie możliwe starania, by zawodniczka ter Brugge mogła być uprawniona do gry w OnlyBio Pałac Bydgoszcz począwszy od meczu wyjazdowego z Developres Bella Dolina Rzeszów, 26 stycznia br. do końca trwającego sezonu.

 

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...