Autor:redakcja
  18.01.2023 godz. 23:22

Drużyna pierwszej rundy TAURON Ligi


Po każdej kolejce TAURON Ligi wybieraliśmy drużynę najlepszych, a że mamy półmetek fazy zasadniczej, czas na drużynę rundy. Dominują w niej siatkarki dwóch najlepszych zespołów, co nie powinno dziwić, bo ŁKS Commercecon Łódź i Developres BELLA DOLINA Rzeszów zdominowały dotychczasowe rozgrywki.

Dotychczas mamy ligę dwóch prędkości. Dwie drużyny wyraźnie prowadzą, za nimi jest wstrząsany turbulencjami kadrowymi Grupa Azoty Chemik Police, a wśród pozostałych każdy może wygrać z każdym. Zdecydowanie najlepszy jest ŁKS Commercecon, kończący rundę z kompletem wygranych. Łodzianki straciły tylko punkt, w spotkaniu z Developresem BELLA DOLINA. Trener Alessandro Chiappini ma mocną i szeroką kadrę, z której w pełni korzysta. W łódzkiej drużynie jest jednak siatkarka, która na boisku robi różnicę - to Roberta Ratzke, znakomita rozgrywająca, medalistka mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich.

Dublerką w drużynie rundy jest rzeszowianka Katarzyna Wenerska. Z pewnością Brazylijka ma łatwiejsze zadanie od rywalek z tej pozycji, bo obok siebie ma znakomite siatkarki. Na środku są trzy reprezentantki Polski, a ile znaczy dla drużyny Valentina Diouf, pokazały niedzielne derby Łodzi, w których Włoszka rozwiązywała wszystkie problemy swojej drużyny w ataku. Cztery zawodniczki zdobyły więcej od niej punktów po atakach, ale Włoszka najskuteczniejsza była w kluczowych momentach. Jej dublerką jest Monika Gałkowska, najskuteczniejsza siatkarka rozgrywek.

Z trzech środkowych ŁKS Commercecon najlepszą rundę miała Klaudia Alagierska-Szczepaniak, najlepsza blokująca TAURON Ligi. Wyróżniliśmy też młoda Dominikę Pierzchałę, jako przedstawicielkę największej rewelacji rozgrywek, którą jest BKS Bostik Bielsko-Biała. Zespół prowadzony przez Bartłomieja Piekarczyka zajmuje czwarte miejsce z niewielką stratą do Grupy Azoty Chemika Police, a przecież potencjał finansowy obu klubów jest nieporównywalny. W umownej drugiej szóstce są Aleksandra Gryka z ŁKS Commercecon i była ełkaesianka Joanna Pacak, która w spotkaniu z #Volleyem Wrocław zdobyła aż 25 punktów.

Gdyby nie świetna gra rzeszowskich przyjmujących: Jeleny Blagojević i Ann Kalandadze, w pierwszym składzie znalazłaby się Paulina Damaske, ofensywna liderka klubu z Bielska-Białej. Obie skrzydłowe Developresu BELLA DOLINA spisują się doskonale, a Gruzinka przeszła drogę z rezerwy do kluczowej zawodniczki wicelidera. Uzupełnieniem drużyny rundy jest Karolina Drużkowska, wielka nadzieja polskiej siatkówki, która, choć jest jeszcze chimeryczna, zaczyna spełniać nadzieje...

Nie było zaskoczenia wśród libero, bo brylowały w rozgrywkach reprezentantki Polski: Aleksandra Szczygłowska i Maria Stenzel. Pierwszą jest zawodniczka Developresu BELLA DOLINA, bo jej drużyna jest wyżej w tabeli.
 
Rewanże zapowiadają się bardzo ciekawe, zwłaszcza że drużyny z niższych miejsc, albo już się wzmocniły, albo planują wzmocnienie składu. Pierwsze spotkanie drugiej rundy zostanie rozegrane w sobotę, a zagrają w nim BKS Bostik Bielsko-Biała i Energa MKS Kalisz.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...