Autor:redakcja
  17.01.2023 godz. 14:25

Drużyna 11. kolejki TAURON Ligi


TAURON Liga dotarła do półmetka rundy zasadniczej. W 11. kolejce mieliśmy dwa hity - rewanż za finał poprzedniego sezonu i AL-KO Superpuchar Polski oraz derby Łodzi. Oba spotkania były zaskakująco jednostronne, zwłaszcza w Rzeszowie.

Developres BELLA DOLINA i Grupa Azoty Chemik to najlepsze polskie drużyny w dwóch ostatnich sezonach. To one podzieliły między siebie trofea. Policzanki wygrywały rozgrywki ligowe, a ich rzeszowskie rywalki zdobyły AL-KO Superpuchar Polski. W obecnych rozgrywkach dołączył do nich ŁKS Commercecon Łódź, niepokonany dotąd w TAURON Lidze. Znakomitej passy podopiecznych Alessandro Chiappiniego nie zdołali przerwać Grot Budowlani, choć podobno w sporcie derby rządzą się swoimi prawami. Liderki wygrały 3:0, mając duże kłopoty w pierwszym secie (przegrywały 18:21) i dość ciężko w drugim. Gdy tylko pojawiały się problemy, rozwiązywała je Valentina Diouf, imponując skutecznością w ataku i trudna do minięcia w bloku. Dobrze spisała się też młoda Julita Piasecka, wybrana MVP meczu, ale większość z 17 punktów zdobyła w trzeciej partii, kiedy przeciwniczki zostały już złamane. Dlatego w naszej drużynie kolejki jest zmienniczką.

Wróćmy jednak do meczu na Podpromiu, gdzie zmierzyły się wicemistrzem z mistrzem Polski. Gospodynie były zdecydowanie lepsze i gdyby nie dziwne rozluźnienie w końcówce drugiego seta, kiedy roztrwoniły wysoką przewagę (21:15), spotkanie byłoby zupełnie bez historii. W pierwszej i czwartej partii widzieliśmy wręcz pogrom mistrzyń, a za porażkę posadą zapłacił trener Marek Mierzwiński [TUTAJ SZCZEGÓŁY]. W Developresie nie było słabych punktów, a liderkami były przyjmujące: Ann Kalandadze (wybrana na MVP) oraz Jelena Blagojević. W odwodzie są środkowa Weronika Centka i Aleksandra Szczygłowska.

Siódme zwycięstwo w tym sezonie odniósł BKS Bostik Bielsko-Biała, pokonując na wyjeździe OnlyBio Pałac Bydgoszcz, a komisarz na najlepszą zawodniczkę wybrał środkową Paulinę Majkowską, która debiutuje w drużynie kolejki. Znów z bardzo dobrej strony pokazała się Joanna Pacak z #Volleya Wrocław (pokonał 3:0 beniaminka w Tarnowie), a na tej pozycji kolejny raz wyróżniła się Karolina Fedorek z Energi MKS Kalisz. Zespół z Kalisza pokonał w Radomiu MOYA Radomkę Lotnisko Radom, m.in. dzięki świetnej postawie rozgrywającej Alicji Grabki (MVP) i libero Izabeli Lemańczyk, która miała aż 24 obrony.

W 11. kolejce z bardzo dobrej strony pokazały się młode siatkarki. Wspominaliśmy już Piasecką, która była MVP derbów Łodzi, a w taki sam sposób wyróżniona została atakująca #Volleya Julia Szczurowska. Kolejny dobry mecz rozegrała Paulina Damaske, bez której BKS Bostik nie byłby na czwartej pozycji w tabeli, tylko dwa punkty za Grupą Azoty Chemikiem. Wśród potencjalnych zmienniczek są jeszcze bielszczanka Julia Nowicka oraz libero Developresu Aleksandra Szczygłowska, które wyróżniają się od początku rozgrywek.  

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...