Autor:redakcja/Grupa Azoty Chemik Police, fot. Monika Pliś
  17.01.2023 godz. 11:40

Zmiana trenera w Grupie Azoty Chemiku Police


Marek Mierzwiński nie jest już trenerem Grupy Azoty Chemika Police, mistrza Polski. Tymczasowo zastąpił go jego asystent Radosław Wodziński.

"Z dniem 17.01.2023 Marek Mierzwiński przestaje pełnić rolę pierwszego szkoleniowca Grupa Azoty Chemika Police" -  napisano w komunikacie. Mierzwiński stracił stanowisko po porażce drużyny z Developresem BELLA DOLINA Rzeszów w 11 kolejce TAURON Ligi. Była to już trzecia przegrana aktualnego mistrza Polski w tym sezonie. Do lidera policzanki tracą już dziewięć punktów, a na koncie mają trzy porażki.

- To trudna decyzja, ponieważ wszyscy wiemy, jak bardzo Marek [Mierzwiński] jest związany z tym klubem, z tym regionem. Nie mogę jednak kierować się sentymentem. Po wielu konsultacjach uznałem, że formuła współpracy z Markiem w roli pierwszego trenera wygasła, musimy spróbować innego rozwiązania – mówi Paweł Frankowski, prezes Grupy Azoty Chemika Police. W środowym spotkaniu Ligi Mistrzyń z C.S.M. Targoviste Chemika poprowadzi Radosław Wodziński, dotychczasowy asystent. Nazwisko nowego szkoleniowca zostanie podane wkrótce.

Mierzwiński pozostaje w klubie do dyspozycji zarządu, jego kontrakt ważny jest do zakończenia bieżącego sezonu. Przypomnijmy, że 52-letni trener przejął drużynę z Polic 28 lutego 2022 roku, zastąpując Jacka Nawrockiego, którego był asystentem. Jest też prezesem Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej. 

 

 

 

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...