Autor:redakcja
  04.01.2023 godz. 12:10

Różne oblicza meczu Grot Budowlani Łódź - Energa MKS Kalisz


Grot Budowlani Łódź został pierwszym uczestnikiem finałowego turnieju TAURON Pucharu Polski. Dziś poznamy całą stawkę, która powalczy o to trofeum. Łodzianki w rozegranym we wtorek pierwszym ćwierćfinale wyeliminowały Energę MKS Kalisz 3:2. 

Lepiej w spotkanie weszły kaliszanki. W pierwszym secie prowadziły wyraźnie. Następnie gra się wyrównała, ale w końcówce znowu lepsze okazały się przyjezdne. - Mój zespół nie miał dobrego początku. Jednak drugi i trzeci set były już bardzo dobre w naszym wykonaniu. Potem nastąpił jakiś paraliż. O czwartej partii można tylko powiedzieć, że się dla nas odbyła - mówił Maciej Biernat, trener Grot Budowlanych.

Doszło do tie breaka, w którym po wyrównanym początku, gra stała się znowu jednostronna. Grot Budowlani pewnie wygrał. - To było niezwykle istotne, że po takim czymś jak czwarty set zespół wrócił do swojej dobrej gry - podkreślił łódzki szkoleniowiec i dodał, że ważne w odniesieniu zwycięstwa było "utrzymanie emocji na wodzy i bardzo dobry system blok-obrona. Ten ostatni element po raz kolejny był udany w naszym wykonaniu."

MVP spotkania została Dominika Sobolska. - Bardzo dobrze zaprezentowała się na środku. Zdobywała punkty i miała dużo wybloków. Trzeba też pochwalić wszystkie pozostałe zawodniczki. Dobra gra w meczu jest efektem solidnej pracy jaką zawodniczki prezentują na treningach - podkreślił Maciej Biernat.

Dziś rozegrane zostaną trzy pozostałe mecze ćwierćfinałowe, a ich faworytkami, jak podkreślają obserwatorzy, są siatkarki ŁKS Commercecon Łódź, Developresu BELLA DOLINA Rzeszów oraz Grupy Azoty Chemika Police. Wymieniona trójka drużyn w tabeli TAURON Ligi ma już sporą przewagę nad rywalkami. ŁKS Commercecon nie doznał jeszcze porażki w dziewięciu spotkaniach.

- Podzielam taką opinię. Wydaje mi się, że taki będzie skład finałowego turnieju - Grot Budowlani plus wymieniona zespoły. Trzeba jednak pamiętać, że jest to siatkówka kobieca i sensacji wykluczyć nie można - mówi trener Grotu Budowlanych.

Maciej Biernat wyraził przekonanie, że do końca sezonu zasadniczego ŁKS Commercecon, Developres BELLA DOLINA oraz Grupa Azoty Chemik utrzyma swoje eksponowane pozycje. - Natomiast na pozostałych  miejscach będzie trwała zacięta walka - zakończył.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...