Autor:red, Fot. Piotr Sumara
  08.12.2022 godz. 08:16

Zuzanna Górecka - siatkarka listopada w TAURON Lidze


Dwie drużyny przeszły pięć kolejnek TAURON Ligi bez przegranej. Dopiero w grudniu - w spotkaniu na szczycie - ŁKS Commercecon okazał się lepszy od Developresu BELLA DOLINA Rzeszów. Kluczową zawodniczną łódzkiego zespołu była Zuzanna Górecka, którą wygraliśmy na siatkarkę listopada w Polsce.

Reprezentantka Polski po zakończeniu poprzedniego sezonu zmieniła klub - z Grot Budowlanych przeszła do ŁKS Commercecon, dzięki czemu domowe mecze rozgrywa w tej samej hali. Jej nowa drużyna ma wielkie ambicję, sięgające mistrzostwa Polski. Trudno się dziwić, skoro w składzie ma Robertę Ratzke, wicemistrzynię świata, Valentinę Diouf, która stała na podium Ligi Mistrzów, a także byłe i obecne reprezentantki Polski. Wśród nich wyróżniła się Górecka, co - oceniając otoczenie - jest dużą sztuką.

22-letnia skrzydłowa przede wszystkim doskonale przyjmuje zagrywkę. W spotkaniach, w których zagrała, gdyż trener Alessandro Chiappini rotuje składem, nie popełniła żadnego błędu. W ataku też radzi sobie znakomicie, notując ponad 40-procentową skuteczność. Co ciekawe, w pierwszych pięciu kolejkach ani razu nie popsuła zagrywki!

Wysoka forma Góreckiej nie jest zaskoczeniem, gdyż już podczas tegorocznych mistrzost świata była podstawową zawodniczką reprezentacji Polski, która zakończyła turniej w czołowej ósemce, pokonując m.in. Amerykanki, mistrzynie olimpijskie, i zmusząjąc do największego wysiłku Serbki, najlepszą drużynę mundialu, rozgrywanego w Polsce i Holandii.
Górecka pochodzi z Radomia, a w siatkówkę uczyła się grać z SMS PZPS Szczyrk i MOS-ie Wola. Jako seniorka była zawodniczką Legionovii, Igor Gorgonzola Novara i Grot Budowlanych.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...