Autor:Karolina Korbecka Fot. cev.eu
  06.12.2022 godz. 23:57

Jelena Blagojević: Mecz z Conegliano będzie dla nas nagrodą


- Jeśli będziemy miały takie nastawienie, że będziemy grać i walczyć dla siebie, to może pokusimy się o jakąś niespodziankę również w tym sezonie Ligi Mistrzyń - mówi kapitan Developresu BELLA DOLINA Rzeszów. 

TAURON Liga: W pierwszym meczu grupowym Ligi Mistrzyń powróciłyście na zwycięską ścieżkę z początku TAURON Ligi pokonując rywalki z Miluzy 3:0.

Jelena Blagojević, przyjmująca Developresu BELLA DOLINA Rzeszów: Ważne było, żeby dobrze zacząć Ligę Mistrzyń i pozytywnie zareagować na porażkę w Łodzi. Może pod względem poziomu siatkówki mecz z Miluzą nie był jakimś wielkim widowiskiem, ale cały czas walczyłyśmy. Wróciłyśmy na zwycięską drogę i z tego się bardzo cieszę. W Lidze Mistrzyń też punkty są nam bardzo potrzebne jeśli chcemy o coś więcej powalczyć. Wiedziałyśmy, że Miluza to jest fajny zespół, który potrafi dobrze grać. W tym meczu to jednak od nas dużo zależało. Chodziło o to żeby cały czas walczyć i się nie poddawać, a wtedy nie będzie problemu z wynikiem.

TAURON Liga: Czy świetny występ w Lidze Mistrzyń w zeszłym sezonie pozwala wam wierzyć w to, że nawet wielki faworyt grupy A – zespół Imoco Volley Conegliano - jest do pokonania?

Na pewno tak. O Conegliano nie trzeba za wiele mówić. Wszyscy wiemy, kto tam gra, ale dla nas to będzie fajna okazja żeby powalczyć z tak mocnym zespołem. Rok temu potrafiłyśmy grać dobrze z VakifBankiem i nawet wygrać mecz w naszej hali. Jeśli będziemy miały takie nastawienie, że będziemy grać i walczyć dla siebie, to może pokusimy się o jakąś niespodziankę również w tym sezonie. Conegliano to jest oczywiście najlepszy zespół w naszej grupie, ale spróbujemy zrobić co w naszej mocy. Mamy świadomość, że w tym roku jest trochę inny format rozgrywek. Każdy punkt, zwłaszcza z zespołami z Węgier i Francji, będzie bardzo się liczył, a z Conegliano też spróbujemy o coś powalczyć. Zobaczymy jak to się ułoży.

TAURON Liga: Ciężko będzie powtórzyć bardzo dobry występ i bilans w LM z zeszłego sezonu, ale każdy sportowiec, szczególnie tak waleczny jak pani, chce jeszcze poprawić swoje dotychczasowe osiągnięcia.

W sporcie zawsze trzeba walczyć. Rok temu pokazałyśmy, że możemy walczyć z najlepszymi, bo to właśnie VakifBank wygrał później Ligę Mistrzyń i okazał się najlepszym zespołem w Europie. Boisko wszystko weryfikuje. Jeśli tylko będziemy mocno walczyły, to nie będzie problemu, nawet jeśli po drugiej stronie będą takie znakomite siatkarki jak Isabelle Haak czy Joanna Wołosz. Dla nas to będzie nagroda. Już rok temu w Lidze Mistrzyń grałyśmy dobrze i to była nagroda, że tak dobrze reprezentowałyśmy nasz klub, miasto Rzeszów i polską siatkówkę. Dlaczego nie miałybyśmy spróbować powtórzyć takiego wyniku również w tym sezonie albo zdziałać jeszcze coś więcej?

TAURON Liga: W kraju musiałyście ostatnio uznać wyższość ŁKS-u Commerceon Łódź, ale po bardzo zaciętej walce i wielu emocjach, jak w przeszłości w starciach z łodziankami. W zeszłym sezonie miałyście z nimi świetny bilans.

Akurat rok temu ŁKS miał trochę problemów na początku rozgrywek, a potem jak łodzianki złapały już swój rytm, to my grałyśmy naprawdę dobrą siatkówkę, więc wygrywałyśmy z nimi. W tym roku ŁKC Commercecon ma jeszcze dodatkowo bardzo dobrego trenera i ogólnie jest to dobrze skonstruowany zespół – Valentina Diouf, Roberta Ratzke, świetne środkowe itd. Dlatego patrząc z perspektywy na ten ostatni mecz w Łodzi, uważam, że zdobyłyśmy tam cenny punkt. Dobrze, że walczyłyśmy. Miałyśmy swoje okazje, które można było jeszcze lepiej wykorzystać i musimy nad tym pracować na treningach. Następnym razem spróbujemy być jeszcze bardziej bojowo nastawione i wygrać, bo rywalki są na pewno dobre, ale my też mamy dobry zespół. Ten sezon będzie ciekawy, bo jest przecież Grupa Azoty Chemik Police, ŁKS Commercecon i my jako ta czołowo trójka, ale też inne zespoły. My musimy patrzeć przede wszystkim na swoją grę, cały czas dobrze trenować, tak jak do tej pory trenujemy i walczyć. Wierzę, że uda nam się wygrać mecze także z tymi najsilniejszymi zespołami. Będzie to długi sezon i nie zabraknie grania takich zaciętych spotkań jak chociażby z Chemikiem czy ŁKS-em.

TAURON Liga: W niedzielę podejmujecie u siebie ostatnią w tabeli IŁ Capital Legionovię, ale paradoksalnie w takich meczach trudniej jest zachować czujność i koncentrację.

Musimy zrobić wszystko, żeby utrzymać koncentrację i zdobyć punkty, bo to jest nasz cel. Legionovia ma w składzie ciekawe zawodniczki. Będziemy się przygotowywać do tego meczu i dużo trenować, bo przed nami intensywny okres gry w TAURON Lidze oraz w Lidze Mistrzyń. Czekają nas mecze z zespołami, z którymi powinnyśmy zdobyć ważne punkty.

TAURON Liga: Czy po odpadnięciu Serbii z mundialu w Katarze ma pani jakiegoś faworyta, któremu mocniej kibicuje?

Szczerze mówiąc kibicowałam Serbom, bo to są przecież moi rodacy, ale ciężko im szło na tym turnieju. Teraz mogę już na spokojnie kibicować Brazylii. Lubię jak ktoś się bawi na boisku, a oni to właśnie potrafią i strzelają bramki bawiąc się przy tym. Szkoda, że w piłkarskiej drużynie Serbii nie ma takiej postaci, jaką jest Tijana Bošković w siatkarskiej reprezentacji. Z innych zespołów na mundialu najbardziej podoba mi się gra Brazylii.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...