Autor:redakcja
  09.11.2022 godz. 09:35

AL-KO Superpuchar Polski. Maciej Jarosz: Szanse są równe


9 listopada poznanym zdobywcę pierwszego trofeum w sezonie 2022/2023 – AL-KO Superpuchar Polski kobiet. Trafi on do jednej z dwóch najlepszych drużyn poprzedniego sezonu – Grupy Azoty Chemika Police lub Developresu BELLA DOLINA Rzeszów. - Szanse tych zespołów są równe - uważa były reprezentant Polski, a obecnie komentator sportowych stacji Polsatu, Maciej Jarosz.

W tabeli TAURON Ligi rzeszowianki zamują drugie, a policzanki trzecie, które straciły punkt w ostatnim spotkaniu z #VolleyWrocław. - Grupa Azoty Chemik męczyła się we wspomnianym starciu, ale każdy mecz jest niezależny od siebie i sprawa zdobycia pierwszego w tym sezonie trofeum jest otwarta - mówi Maciej Jarosz.

Przypomnijmy, że w rywalizacji mężczyzn o AL-KO Superpuchar Polski Jastrzębski Węgiel pokonał Grupę Azoty Zaksę Kędzierzyn-Koźle 3:2, a w tie breaku było 15:13. - Podobna sytuacja może wydarzyć się w środowy wieczór w Szczecinie. Sprawa końcowego wyniku jest otwarta, a gra może toczyć się do końca i tak jak w męskiej rywalizacji stać na wysokim poziomie - powiedział.

Maciej Jarosz przypomniał, że w ostatnich mistrzostwach świata kobieca reprezentacja Polski zebrała wiele pochwał. - I były to zasłużone pochwały, gdyż nasz zespół zagrał bardzo dobrze, zajmując wysokie miejsce. Spodziewam się, że w AL-KO Superpucharze Polski zobaczymy dobrą grę obu zespołów, że będzie ona jakby kontynuacją czempionatu globu, który tak mile wspominamy - podkreśla Maciej Jarosz.

Superpuchar Polski siatkarek pod egidą Polskiej Ligi Siatkówki rozgrywany jest od 2015 roku. Wcześniej, w latach 2005 – 2014, mecz o to trofeum odbywał się w ramach turnieju organizowanego w Szamotułach, a jego inicjatorem był Ryszard Frąckowiak, działacz siatkarski. Od 2018 roku Superpuchar Polski nosi imię trenera Andrzeja Niemczyka, a w ubiegłym roku jego sponsorem jest firma AL-KO.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...