Autor:redakcja
  08.11.2022 godz. 19:59

AL-KO Superpuchar Polski. Włodzimierz Sadalski: to pierwsza próba sił


Developres BELLA DOLINA Rzeszów oraz Grupa Azoty Chemik Police są najlepszymi klubami kobiecej siatkówki w Polsce. W trzech ostatnich sezonach awansowały do finałowej rozgrywki o złote medale. Ich mecze były zawsze zacięte i dostarczały widzom sporo emocji. Kończyły się często po pięciu setach.

- W Szczecinie dojdzie do pierwszej próby sił w tym sezonie - mówi mistrz olimpijski i świata Włodzimierz Sadalski przed środowym AL-KO Superpucharze Polski. - Każda z tych drużyn ma swoje wielkie atuty i zechce je zaprezentować w walce o pierwsze w tym sezonie trofeum.

Włodzimierz Sadalski przypomniał, że przed rokiem w Lublinie w walce o to trofeum było podobnie. Spotkanie było niezwykle zacięte.- Siatkarlki z Rzeszowa prowadziły 2:0 i rywalki wyrównały. Potem mieliśmy emocjonującego tie breaka, gdzie dochodziło do zmian akcji i końcowego zwycięstwa rzeszowianek. Nie zdziwię się, gdy scenariusz tegorocznego spotkania będzie podobny.

W korespondencyjnej rywalizacji w drugiej kolejce TAURON Ligi lepiej wypadł Developres BELLA DOLINA Rzeszów, który w Bydgoszczy zdobył komplet punktów. Grupa Azoty Chemik Police stracił punkt u siebie z #VolleyemWrocła. - Do tych wyników nie przywiązywałby wielkiej wagi. W lidze na dystansie sezonu są dobre i słabsze momenty. W środę naprzeciwko siebie staną dwa najlepsze polskie zespoły ostatnich lat, świadome swojej klasy. Spodziewam się dobrego, mocnego widowiska. Nasza siatkówka kobieca w mistrzostwach świata zaprezentowała z dobrej strony. Jestem pewien, że będziemy mieli kontynuację tych świetnych doświadczeń - podkreślił Włodzimierz Sadalski. 

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...