Autor:https://bkssa.pl, redakcja
  24.06.2022 godz. 13:40

Julia Nowicka w BKS BOSTIK Bielsko-Biała!


Julia Nowicka to jedna z najbardziej utalentowanych polskich rozgrywających w ostatnich latach. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczynała w SPS Politechnice Częstochowskiej jako przyjmująca. Dopiero po kilku latach zaczęła specjalizować się w konstruowaniu gry swojej drużyny.

Swoje umiejętności szlifowała w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku (2014-2017). W 2017 roku w barwach Pałacu Bydgoszcz zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorek zostając jednocześnie wybraną najlepszą rozgrywającą turnieju finałowego, a wraz z reprezentacją Polski juniorek zagrała na Mistrzostwach Świata w Meksyku. Wówczas miała już podpisany pierwszy seniorski kontrakt w… bialskim klubie. W drużynie z Bielska-Białej zagrała dwa sezony, po których przeniosła się do Łodzi, gdzie z Budowlanymi zdobyła Superpuchar Polski. W 2021 roku zdecydowała się przenieść za naszą zachodnią granicę i została zawodniczką Allianz MTV Stuttgart, z którym zdobyła Puchar i Mistrzostwo Niemiec oraz srebrny medal Pucharu CEV. W sezonie 2022/2023 Julia Nowicka ponownie zagra w BKS BOSTIK Bielsko-Biała!

Bartłomiej Piekarczyk (trener BKS BOSTIK Bielsko-Biała): Gdy Julka odchodziła z BKS kilka lat temu miałem nadzieję, że jeszcze kiedyś będziemy współpracować, dlatego ogromnie się cieszę, że w przyszłym sezonie to nastąpi. Julia ma wielkie serce do gry, a jej nastawienie i charakter popycha do przodu nie tylko ją, ale i cały zespół. Ważne dla mnie jest to, że cały czas chce się rozwijać, jest głodna gry i ma dużą świadomość tego, co robi. Od czasu, gdy grała w Bielsku-Białej minęło już kilka sezonów, więc można śmiało powiedzieć, że będzie jedną z bardziej doświadczonych zawodniczek w naszym zespole.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...