piątek, 26 kwi, 17:30
··· ···
Piątek, 26 kwi, 17:30

Czwartek z TAURON Ligą:Grot Budowlani Łódź - ŁKS Commercecon Łódź 1:3

Grot Budowlani Łódź przegrali z ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (22:25, 21:25, 25:19, 17:25) w drugim meczu play off o brązowy medal. MVP Valentina Diouf. Pierwsze spotkanie wygrał ŁKS Commercecon i w serii do trzech zwycięstw prowadzi 2-0.

Siatkarki ŁKS-u wygrały pierwszy mecz bardzo łatwo 3:0. Wyróżniającą się zawodniczką w tej drużynie była również Valentina Diouf, która zdobyła 19 punktów oraz MVP spotkania - Klaudia Alagierska.

Niuanse decydowały o wygranej zespołu gości w pierwszym secie. Grot Budowlani miał lepsze przyjęcie, ale skuteczność ataku pozostawiała wiele do życzenia. Początek partii należał do gospodyń, ale z czasem gra wyrównała się, a inicjatywę zaczął przejmować ŁKS Commercecon. Zespół ten prowadził już 23:18 i rywalki niespodziewanie zaczęły odrabiać straty. Gdy Paulina Damaske skończyła akcję było już tylko 22:23. Na więcej jednak zespół gości nie pozwolił.

Zdecydowane zwycięstwo ŁKS Commercecon. Zespół ten miał przewagę m.in. na siatce i w ataku. Był lepszy w bloku 7-4 oraz wybloku 12-5. Po wyrównanym początku zespół gości prowadził 13:7, zdobywając serię punktów. Przyczyniły się do tego m.in. zagrywki Klaudii Alagierskiej. Tak wysoka przewaga pozwoliła tej drużynie na pewien luz na boisku. Grała pewnie i spokojnie punktowała rywalki. Było 12:19 i rozpoczęła się strata kolejnych punktów przez przyjezdne, które prowadziły już tylko 18:20. Ale gospodynie miały słabszy okres gry i przegrały, a ostatni punkt zdobyła Martyna Grajber.

Zepsuty atak Weroniki Sobiczewskiej zakończył trzeciego seta i przedłużył nadzieje Grotu Budowlanych na odwrócenie losów meczu. Sprawa wyniku w tej partii rozstrzygnęła się od stanu 17:17. Po dwóch udanych akcjach Any Cleger i jednej Zuzenny Góreckiej gospodynie uwierzyły, że mogą wygrać. Czas dla ŁKS Commercecon nie zmienił przebiegu gry. Gospodynie grały zupełnie inaczej niż w dwóch poprzednich setach. Urozmaiciły przede wszystkim poczynania ofensywne. Po trzech setach Monika Fedusio miała 15 pkt, a Cleger o jeden mniej.

W czwartej partii liderką zespołu gości oraz całego meczu została Valentina Diouf, która zdobyła 27 pkt. Poprowadziła swój zespół do pewnego zwycięstwa. Od stanu po 11 ŁKS Commercecon dyktował warunki gry. Jak się okazało Grot Budowlanych stać było tylko fragmentarycznie na dobrą formę.