Autor:redakcja
  03.04.2022 godz. 18:26

Niedziela z TAURON Ligą: Grupa Azoty Chemik Police - UNI Opole 3:0

Grupa Azoty Chemik Police pokonała UNI Opole 3:0 (25:21, 25:10, 25:18) w pierwszym meczu play off o miejsca 1-8. MVP Jovana Brakocević-Canzian.

Najlepsza drużyna sezonu zasadniczego zmierzyła się z beniaminkie TAURON Ligi, który uplasował się na ósmej pozycji. Gospodynie odniosły pewne zwycięstwo, obejmując w serii prowadzenie 1-0. Drugi mecz zaplanowano 11 kwietnia w Opolu.

Mistrzynie kraju pewnie wygrały pierwszego seta, ale opolanki nie oddały pola tak łatwo. Grupa Azoty Chemik objęła prowadzenie 4:1, ale UNI starało się całkiem udanie dotrzymywać kroku zdecydowanym faworytkom. Po bloku na Brakocević mieliśmy wynik 8:6. W połowie partii po ataku Bączyńskiej było 16:14. Niebawem przewaga wynosiła już tylko 18:17. Jednak w końcówce policzanki były już wyraźnie lepsze. Partię zakończył punktowy serwis Kowalewskiej.

Drugi set to uż gra jednostronna, choć początek był wyrównany. Opolanki najpierw objęły prowadzenie 2:1. Gospodynie szybko wyrównały i uzyskały minimalną przewagę. Od stanu 9:7 uzyskały serię punktów na 15:7 i było już po partii. Rozmiary zwycięstwa w trzeciej partii były mniejsze, ale od stanu 17:12 nie można było mieć wątpliwośco kto wygra. Policzanki złapały już swój rytm gry i zwyciężyły bez problemu. Brakocević-Canzian zdobyła 19 punktów, a po 11 dodały Martyna Czyrniańska i Agnieszka Kąkolewska.