Autor:redakcja
  12.12.2021 godz. 10:59

Niedziela z TAURON Ligą: Grupa Azoty Chemik Police - UNI Opole 3:0

Grupa Azoty Chemik Police pokonała UNI Opole 3:0 (25:19, 25:12, 25:21) w meczu dwunastej kolejki TAURON Ligi. MVP Martyna Czyrniańska. Kontuzji doznała Jovana Brakocević-Canzian i nie zagrała w tym spotkaniu.

Na inaugurację sezonu 2021/2022 TAURON Ligi beniaminek z Opole podejmował mistrzynie Polski z Polic. Szczególnie w trzecim secie siatkarki z Opola się postawiły, jednak to drużyna trenera Jacka Nawrockiego zgarnęła komplet punktów. MVP została Agnieszka Kąkolewska. Opolanki dobrze spisują się w tym sezonie, ale zdecydowanymi faworytkami są siatkarki Grupy Azoty Chemika.

Przebieg gry w pierwszym secie składał się z dwóch części. W pierwszej oraz drugiej dominowały gospodynie i pewnie wygrały. Najpierw prowadziły 13:8 i przytrafił im się przestój. Opolanki wykorzystały słabszy okres gry podopiecznych trenera Jacka Nawrockiego i prawie doprowadziły do remisu (14:13). Następnie znowu oglądaliśmy okres dobrej gry policzanek i precyzyjnmy atak Milenkoić zakończył partię. Grupa Azoty Chemik miała minimalną przewagę w ataku, bloku oraz zagrywce, co dało wyraźne zwycięstwo.

Drugi set to już była całkowita dominacja policzanek, które zaczęły od prowadzenia 4:0. Serię gospodyń przerwała Bidias, ale dalej Grupa Azoty Chemik kontynuowała swoją dobrę grę, a co za tym idzie przewaga rosła. Po drugiej partii wynik w bloku był 7-1, a Martyna Czyrniańska zmierzająca po tytuł MVP miała zdobyte 14 pkt.

W trzeciej partii walka była praktycznie do końca, a przynajmniej do stanu 21:20. UNI zaprezentowało jako zespół twardy, nieustępliwy i ambitny. Walczył o każdą piłkę. Oczywiście przewaga zespołowa oraz indywidualnych umiejętności była po stronie mistrzyń Polski.