Autor:Redakcja, fot. BKS BOSTIK
  11.12.2021 godz. 17:48

Sobota z TAURON Ligą: BKS BOSTIK Bielsko-Biała – Developres BELLA DOLINA Rzeszów 2:3

Po dwóch setach wydawało się, że mecz w Bielsku zupełnie nie będzie miał historii. Jednak od trzeciej partii gospodynie zaczęły walczyć i wyrwały ważny punkt rywalkom.

W Bielsku-Białej spotkały się dwie drużyny, które w tym sezonie mają zupełnie inne cele. Gospodynie chcą włączyć się w walkę o awans do fazy play-off, z kolei Developres BELLA DOLINA marzy o złotym medalu TAURON Ligi. Dwa pierwsze sety tego spotkania bardzo dokładnie pokazały różnicę, które teoretycznie dzieli te dwa zespoły. Dla przyjezdnych mecz był bardzo prosty i szybki, dwa sety trwały łącznie niewiele ponad 40 minut. Bardziej doświadczony zespół trenera Stephane’a Antigi wyglądał jak dobrze naoliwiona maszyna i rozbił BKS BOSTIK do 14 i do 15.

Wydawało się, że nie czekają już na nas żadne emocje, lecz w połowie trzeciej, bardziej wyrównanej partii gospodynie chyba zauważyły, że można pokusi się o lepszą i skuteczniejszą walkę z rywalkami. Duże znaczenie miał powrót do składu Gabrieli Orvoszovej, która zaczęła punktować i wsparła Aleksandrę Kazałę i Weronikę Szlagowską. Bielszczanki zaczęły grać odważniej i z większą wiarą, najlepiej widać to było choćby po bardzo sprytnych kiwkach rozgrywającej Eweliny Polak. Rzeszowianki próbowały domknąć spotkanie, lecz mimo zmian, to się nie udało. Po dwóch tak słabych setach niewielu pewnie spodziewało się, że BKS wywalczy w tym spotkaniu punkt. Tie-break to już większa przewaga przyjezdnych, które wygrały jedenasty z dwunastu rozgrywanych meczów w tym sezonie.

MVP meczu: Bruna Honorio (Developres BELLA DOLINA).