Autor:https://joker-swiecie.pl, redakcja
  09.05.2021 godz. 19:24

Agata Nowak i Natalia Skrzypkowska zostają w Jokerze Świecie


Agata Nowak jako trzecia zawodniczka po Joannie Sikorskiej i Natalii Skrzypkowskiej zdecydowała się na pozostanie w składzie Jokera Świecie na kolejny sezon.

Urodzona w Gdańsku 25-letnia zawodniczka rozpoczynała swoją przygodę z siatkówką w młodzieżowych drużynach Gedanii Gdańsk, a następnie w barwach Atomu Trefla Sopot, występującego w rozgrywkach Młodej Ligi. Mimo młodego wieku dość wcześnie zadebiutowała w Tauron Lidze, broniąc przez dwa lata barw Budowlanych Toruń. Następnie przeszła do klubu z Kalisza, ale w okresie przygotowawczym nabawiła się poważnej kontuzji więzadła krzyżowego przez co straciła cały sezon. Po tak długiej przerwie w występach zdecydowała się zejść o poziom niżej i spróbować swoich sił w I lidze w Energetyku Poznań. Wielokrotnie w wywiadach dla mediów podkreślała jednak, że jej marzeniem jest powrót do TAURON Ligi. Udało się jej to zrealizować dzięki przejściu do Jokera Świecie. Tym razem libero omijały już kontuzje, dzięki czemu zagrała we wszystkich 22 meczach w sezonie, co również jest warte podkreślenia, zważywszy na trudny, covidowy sezon z jakim przyszło nam się zmierzyć.

Agata jak na libero przystało miała sporo pracy w przyjęciu zagrywki rywalek. Statystycy naliczyli jej aż 420 takich akcji, co oznacza, że przyjmowała zagrywkę ponad 19 razy na mecz. Zakończyła sezon z przyjęciem na poziomie 57,86% (dwunaste miejsce w lidze), w tym 29,05% perfekcyjnego. Dla Agaty najbliższy sezon będzie więc czwartym w TAURON Lidze, a drugim w barwach klubu ze Świecia.

Natalia Skrzypkowska w poprzednim sezonie jako ostatnia dołączyła do składu drużyny Jokera, tym razem jako jedna z pierwszych podpisała nowy kontrakt.

32-letnia przyjmująca postanowiła nadal bronić barw Jokera Świecie. Natalia Skrzypkowska dołączyła do drużyny dopiero pod koniec grudnia ubiegłego roku, przechodząc z Piły, gdzie zdecydowała się rozwiązać kontrakt za porozumieniem stron. W poprzednim sezonie rozegrała w TAURON Lidze 19 spotkań, w tym 12 w barwach ENEA PTPS Piła i 7 jako zawodniczka Jokera Świecie, zdobywając łącznie we wszystkich meczach 171 punktów.

Patrząc na przebieg całej kariery, śmiało można powiedzieć, że Natalia Skrzypkowska będzie jedną z najbardziej doświadczonych zawodniczek w drużynie. Powoli zbliża się do magicznej bariery 1000 setów w najwyżej klasie rozgrywkowej (do tej pory rozegrała 831). Przyjmująca Jokera Świecie ma na koncie 263 rozegrane mecze w elicie, w których zdobyła 1591 punktów. Przez ten czas reprezentowała barwy aż 11 klubów, między innymi: Gedanii Gdańsk, Atomu Trefl Sopot, MKS Dąbrowy Górniczej, BKS-u Bielsko Biała, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, E.Leclerc Radomki Radom i ŁKS-u Commercecon Łódź.

Dwukrotnie zdobywała tytuł wicemistrza kraju z Atomem Trefl Sopot oraz MKS Dąbrowa Górnicza. Z tym drugim klubem dwukrotnie sięgała również po Puchar Polski. Jej doświadczenie z pewnością bardzo przyda się Jokerowi w drugim sezonie w TAURON Lidze.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...