Autor:chemik-police.com, redakcja
  04.12.2020 godz. 13:47

Poważny uraz Katarzyny Połeć


Katarzyna Połeć zerwała ścięgno achillesa. Niestety, uraz wymaga zabiegu chirurgicznego. Do kontuzji doszło przy ostatnich piłkach treningu poprzedzającego mecz Grupy Azoty Chemika Police z Jokerem Świecie.

- Chwilę przed zakończeniem trener powiedział: „Kończymy, każda po ostatnim ataku”. Byłam pierwsza w kolejce. Maja dograła do Marleny. Przez ułamek sekundy pomyślałam: Dlaczego piłka uderzyła mnie w nogę? Odwróciłam się, upadłam, poczułam ukłucie. Takie dziwne pęknięcie. Ból, ale nie taki, o którym słyszałam w opowieściach o „achillesie”. Ludzie wyją z bólu, u mnie nie było tak źle. Bolało, piekło, ale myślałam - niemożliwe, to nie Achilles. Jest mi cholernie żal, bo czułam, że jestem w coraz lepszej formie, że cała drużyna zaczyna wyglądać dobrze. I w takim momencie przytrafiła się najpoważniejsza kontuzja w życiu. Nigdy wcześniej nie miałam urazów wymagających operacji – opowiada.

Jeszcze tego samego dnia zawodniczka wróciła do domu, aby w środę przejść badania umożliwiające diagnozę.  - Badania obrazowe potwierdziły przypuszczenia. Kasia zerwała ścięgno achillesa i potrzebuje zabiegu, po którym czeka ją kilkumiesięczna rehabilitacja. To typowy uraz sportowy, do którego dochodzi podczas wyskoku lub nagłego cofania się. Częsty w piłce nożnej, siatkówce, koszykówce, biegach. Ścięgno achillesa to przy okazji pięta achillesowa wielu sportów – mówi Maciej Karaczun, lekarz Chemika i Orthosport.

Zabieg przeprowadzony zostanie jak najszybciej, jeszcze w bieżącym tygodniu.

- Wszyscy powtarzają, że w tym sezonie raczej na parkiet nie wrócę. Być może tak będzie, ale zrobię wszystko, żeby jak najszybciej przejść rehabilitację. Dziękuję klubowi za wsparcie i dobrą organizację w trudnym dla mnie momencie – kończy Połeć.

Katarzynie Połeć życzymy dużo zdrowia i wytrwałości w walce o powrót na parkiet!

   

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...

Newsletter

Sponsor tytularny
Sponsor
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
Sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy